גרניט פורצלן- מידע כללי

גרניט פורצלן- מידע כללי
Rate this post

גרניט פורצלן הנו סוג נוסף של קרמיקה. חומר זה בעל צפיפות מאוד גבוהה ורמת הספיגות שלו נמוכה, עובדה שמהווה יתרון גדול בעת שימוש במקומות שמועדים לכתמים. מקומות כגון המטבח, פינת האוכל ואף השירותים וחדר האמבט. כיום קיימים שני סוג של חומר זה כאשר הראשון הנו מט ואילו השני מבריק, (עובדה שמתאפשרת לאחר הברקה במפעל הייצור). לכל סוג יש את הקהל שלו, אך חשוב לדעת שברגע שמלטשים את אריח הפורצלן שני דברים קורים. ראשית כל העלות שלו עולה כיוון שעבודת הליטוש מאוד יקרה, ושנית כל האריח נהיה יותר רגיש למגע עם נוזלים, וזאת כיוון שבעת השיוף הנקבוביות העליונות נפגעות ומכאן שמעתה תחול רגישות לכתמים.

יתרון

באופן כללי ניתן לומר שאריחים אלו עמידים מאוד בפני שחיקה ועל כן השימוש בהם נעשה בהתאם. הם מאוד פופולאריים במקומות בהם החשש לשחיקה יותר גבוה, אך עם זאת לא רק במקומות שכאלה, וזאת כיוון שהטכנולוגיה אפשרה לצאת עם אינספור של דוגמאות מגוונות, ועל כן כיום המבחר מרשים ומציע שלל אופציות עיצוביות, כך שכל שצריך הוא רק לחלום ולמצוא מענה.

צבע

באריחים אלו הצבע הנו חלק אינטגרלי מהאריח עצמו כיוון שהוא נצבע ישירות בעת יצירת התערובת כך שהוא יצוק בתוכו ועל כן אינו נשחק. כמו כן העובדה שהאריח נוצר בטמפרטורה של 1220 מעלות צלזיוס מבטיחה שהוא יהיה אטום לחלוטין למים, ומכאן שגם למגוון כתמים.

אופן הטיפול

כאשר מדובר על גרניט פורצלן שלא עבר זיגוג, חשוב להקפיד על ניקיון מיידי ישר עם גילוי הכתם. כאשר מדובר על גרניט פורצלן מלוטש מומלץ בנוסף לניקוי הרציף, גם אחת לשנה למרוח אותו בסילר, וזאת כיוון שהסילר ידוע כחומר שמרחיק כתמים ע"י אטימת פני השטח ומכאן שנמנעת ספיגה. באשר לחומרי הניקוי סה"כ מדובר על מים חמים לצד סבון כלים, וכאשר הכתם יותר עקשן תמיד ניתן להשתמש בספוגית הפלא. כמו כן אם מחפשים אחר תרופת סבתא, תמיד ניתן לערב באופן מהיר משחה המושתת על סודה לשתייה עם מעט מים.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
231 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
231 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
214 views
שיש ומשטחי עבודה
214 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
208 views
ריצוף ופרקטים
208 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.