אפיון המטבח באריחי קרמיקה

במאמר זה נסייע לכם להחליט איזו קרמיקה לרכוש עבור המטבח שלכם.

במאמר זה נסייע לכם להחליט איזו קרמיקה לרכוש עבור המטבח שלכם. המטבח הוא חדר עשיר בקרמיקה ולא בכדי: זהו חדר רטוב, אשר רק שיש חזק כמו קרמיקה יכול לשמור מרטיבות ולהבטיח מטבח עמיד ובטוח. ואם אפשר להשתמש בזה כדי לעצב את המטבח ולהביאו לרמת חדות דקורטיבית מרשימה – אז למה לא? התייעצו עם מבחר יועצי העיצוב בחנויות הקרמיקה! על האריחים עצמם – בהיבט הבטיחותי, נספק לכם את פרטי המידע הבאים.

קרמיקה לשיש העבודה

שיש העבודה הוא השיש עליו מכינים מזון ומעבדים אותו. זהו שיש שאין מנוס מלדפוק עליו חזק כאשר מכינים שניצלים, או כאשר עורכים בצק עם מערוך. לכן, השיש צריך להיות עמיד ללחץ ועמיד למכות. ההמלצות הן או על שיש אוניקס או על שיש אבן קיסר. סוגי קרמיקה שכאלה – מאד חזקים, מאד עמידים ולמעשה יישארו במטבח שלכם שנים ואפילו עשורים ללא פגע. יחד עם זאת, נקודת התורפה שלהם היא שימוש בחומרי ניקיון לא ייעודיים, ולכן חובה להתייעץ עם המוכרים בסוגיה זו. מלח לימון וסבון רגיל אינם הפתרון ועלולים להביא לתוצאה ההפוכה: שחיקת המשטח. לעומת זאת "סנו אבן קיסר" הוא דוגמה לחומר ייעודי להסרת לכלוך ממשטח מסוג זה.

קרמיקה לרצפה

ברצפה ישנן אפשרויות שונות מאשר במשטח העבודה. בדרך כלל מעבים רצפת מטבח עם שיש טראסו: הוא גם חסין למכות וצעדי רקיעה קשים, גם חסין מרטיבות וגם לא רגיש לשינויי אקלים. אם אתם יודעים שאינכם מטיילים עם נעליים כמעט במטבח, ובוודאי שלא עם נעלי עקב חדות, ניתן לרכוש גם גרניט, לקחת בחשבון שחומר זה רגיש למכות יבשות אך עמיד בפני שאר התופעות שצוינו כמו שינויי אקלים ורטיבות. הגרניט מציע גם שפע עיצובים – החל מעיצוב פורצלן דמוי עץ ועד לעיצובים מודרניים מתקדמים.

קרמיקה לחיפוי הקיר

חיפוי הקיר המינימלי הוא בגבול התחתון עם הרצפה ובגבול העליון עם שיש העבודה. מעבים בחיפוי כ- 1-5 ס"מ של קיר. מומלץ לצרוך את אותה קרמיקה שצרכתם ברצפה ובמשטח העבודה בהתאמה, אך כמובן שבמקרים מסוימים מומלץ יותר מבחינה עיצובית לבחור משטח שנראה שונה אך פשוט כגון קרמיקה לבנה למטבח.

פורטל "קרמיקס" מאפשר לכם צפייה באריחי קרמיקה למטבח ומציאת משווק קרמיקה עבורכם!