התאמת קרמיקה לבית על פי צורכי הדייר

במאמר זה נלמד כיצד להתאים קרמיקה לבית על פי הצורך של כל דיירת ודייר. בקרמיקה מאופיינים חלקים שונים בבית כגון חדר האמבטיה, המטבח, רצפת הסלון (אם היא לא עשויה פרקטים), ורצפת חדרי המגורים (כנ"ל).

במאמר זה נלמד כיצד להתאים קרמיקה לבית על פי הצורך של כל דיירת ודייר. בקרמיקה מאופיינים חלקים שונים בבית כגון חדר האמבטיה, המטבח, רצפת הסלון (אם היא לא עשויה פרקטים), ורצפת חדרי המגורים (כנ"ל). אנו נמפה עבורכם משטחים אלו ונמליץ על דגמי קרמיקה שונים בהתאם לעיצוב הבית והצרכים מבחינה פונקציונלית של כל אחד ואחת מכם.

רצפת הסלון, וקירותיו

ניתן לחפות את הרצפה בלבד בקרמיקה, או גם את הקירות. החיפוי המוצלח והומלץ ביותר הוא טראסו: בהשוואה להתקנים עמידים אחרים הוא אינו יקר, ונחשב לעמיד מאד, לא רגיש למכות, לא למים ולא לשינויי אקלים. יחד עם זאת, מי שהחליט להשקיע קצת יותר יכול לפנות לאבן קיסר למחלקת עיצוב הרצפה והקירות, ולרכוש סדרות כמו "מוטיבו" או "קונצ'טו" שהן סדרות שלא מכילות רק שיש חד או דו גוני אלא שיש מצויר של ממש, עם גרפיקות ואיורים שבחלקם יכולים להחליף תמונות קיר.

חדר המגורים

חדר המגורים צריך להסתמך על אריחי קרמיקה המתאימים לגודלו ולעיצובו. כך, למשל, הצבת בלטות גדולות בחדר קטן עלולה להיות מגושמת ולמשוך תשומת לב יתרה לעברן. גם עיצוב החדר חשוב מאד, וההתייחסות אליו היא ראשונה במעלה. בחירה באריחים שלא מתאימים לעיצוב, כמו למשל הצבת אריחים דמויי עץ בחדר שכולו לבן, עלולה לפגום בעיצוב. במקום זאת, מומלץ להיצמד למוטיב שעל שמו עוצב החדר.

חדר המטבח

חדר המטבח הוא חדרי בעל צרכים מיוחדים, שכן הוא רטוב, ספון בשמנים, ועל כן צריך אריחי קרמיקה שיתנהגו בהתאם. ברצפה אנו ממליצים לשים או גרניט (למשל גרניט פורצלן לבית חום בעיצוב כפרי) או טראסו, ועל שיש העבודה לשים "אבן קיסר" או "אוניקס" עמידים.

חדר האמבטיה

בדומה למטבח, גם חדר האמבטיה נושא עמו צרכים מיוחדים שהדייר צריך לקחת בחשבון. שם, סף הרטיבות אף גבוה מזה של המטבח ולכן חובה להשתמש בהתקנים מתאימים בלבד, לדפן בטראסו או גרניט את הרצפה, ולהשתמש בחיפויי קיר מצופים אקריל או אמייל לחיזוקם, וכן – למניעת רטיבות על כל קיר.

בפורטל "קרמיקס" תוכלו לצפות באריחי קרמיקה משובחים ולבצע בחירה של האריחים המתאימים ביותר עבורכם!