למה כדאי ריצוף פנים דמוי פרקט?

למה כדאי ריצוף פנים דמוי פרקט?

למה כדאי ריצוף פנים דמוי פרקט?

בניית בית היא תהליך לא פשוט, תהליך שמתחיל במציאת מימון לבית, לאחר מכן מציאת קבלן ושאר אנשי המקצוע הרלוונטיים, כמובן שיש את כל האישורים שצריך להשיג, ואז מתחילה הבנייה עצמה המצריכה מעקב בכל שלב בשביל שהכול יתבצע כמו שצריך. לאחר שמסתיימת הבנייה או יותר נכון כשהבנייה מתחילה להתקרב לסיומה צריך להתחיל לחשוב על איך רוצים שהבית ייראה, מה שאומר עיצוב פנים שלו. חלק מאותו עיצוב פנים הוא הריצוף של הבית ויש אופציות שונות לעיצוב של הבית, כשאחת מהן היא ריצוף פנים דמויי פרקט.


למה דווקא פרקט?

המראה הטבעי הוא מראה שרבים מאתנו אוהבים, בעיקר כשמדובר על בית קרקע בו יש גינה ורוצים שהבית יהיה המשך טבעי של הגינה או להיפך. מראה טבעי – מראה של עץ משדר חמימות ונעימות ורובינו נעדיף שככה ייראה הבית שלנו. את הגינה מחפים בדרך כלל בפרקט, ובדרך כלל מדובר על חלק מהגינה, אך כשמדובר על הבית יהיה יקר מאוד לעשות ריצוף מעץ אמיתי מה גם שזה לא פרקטי מכיוון שעץ יכול להינזק ממים, ובדיוק בשביל זה יש את האופציה של ריצוף פנים דמוי פרקט. כך נשיג אפקט טבעי בלי להשתמש בחומר האמיתי.

הפתרון – פרקט למינציה

הפתרון לכך אם כן הינו פרקט למינציה. זהו פרקט דמוי עץ והוא עשוי משכבות של עץ דחוס אשר מודבקים למייצב ועל השכבות הללו יש מעין דף אשר יש עליו הדפס דמוי עץ. היתרון כפי שציינו הוא שהוא אינו ניזוק ממים וניתן לשטוף את הרצפה ללא כל בעיה, כמובן לאחר שמקבלים הוראות מהמתקין מה מותר ומה אסור, אך החיסרון שלו הוא הבידוד, פרקט מעץ אמיתי מבודד מקור ומחום לעומת פרקט למינציה אשר אינו מבודד מקור ומחום.

אין ספק שמראה הריצוף בבית יהיה כזה שישפיע באופן כללי על מראה הבית, ולכן צריך לתת את הדעת אליו בצורה רצינית. ניתן כמובן להתייעץ עם מעצבת פנים בשביל לבחור את הריצוף, וזו תדע להתאים את הריצוף וכמובן תדע איפה לקנות את החומר הזול ביותר.