קרמיקה בהתאמה אישית לבית ולחצר

כאן תוכלו ללמוד כיצד להתאים קרמיקה לבית ולגינה שלכם. בין אם מדובר בחצר פתוחה ובין אם מדובר בפתיו סגור, התאמת הקרמיקה מחייבת המציאות במיוחד אם בחצר לא הותקנו דקים או משטחים קשיחים אחרים מעץ.

באשר לבית, חשוב שאריחי הקרמיקה שלכם יהיו עמידים, יציבים, יפים ומהודרים. להלן כל המידע על בחירת רכיבי הקרמיקה לבית ולחצר.

קרמיקה לבית

קרמיקה לבית נמצאת לרוב במרצפות, בחדרי המטבח ובאמבטיה ובמעט מקרים על הקירות בחדרים היבשים כמו הסלון או חדר המגורים. מי שמתקין קרמיקה בחדרים אלו למעשה משקיע השקעה עודפת בעיצוב ביתו – בספקו לעצמו קירות צבעוניים ומהודרים עם מראה מיוחד. ככל שהחדר רטוב, או יש בו ברזי מים מומלץ לבחור אך ורק בקרמיקה שעמידה לנוזלים, והיא תהיה טראסו או גרניט.

בעוד אשר טראסו ידוע כ- 100% עמיד בפני מכות יבשות, הגרניט אינה ממין זה, ולמעשה היא עלולה להיסדק ולהישבר ממכות אלו. לכן – חשוב להכיר היטב את הצרכים בכל חדר. אם יש חדר המשמש אתכם לאימון ריקוד, מוטב לא לשים בו גרניט על הרצפה. גם במטבח על שיש העבודה זה לא מומלץ: מוטב להיעזר בשיש אבן קיסר במקרה כזה. גרניט נשים בעיקר במשטחים בהם נבקש לחקות עץ, ואז יהיו אלו אריחי גרניט פורצלן שיעטרו את הרצפה, או פשוט – לשוות לרצפה מראה צבעוני ויפה במרקם מחוספס מעט (בשונה מטראסו שמרקמו חלק ובעל ברק).

קרמיקה לחצר

בחצר ישנם כמה פתרונות שניתן ליישם. בחצר שאתם יודעים שהיא מעוצבת בסגנון מודרני על טהרת האפור-לבן, הכי טוב לשים טרה קוטה: שיש עמיד מאד, לא נשרט, לא מתבלה, אך יש לו בעיה אחת – לא ניתן לצבוע אותו בשל כך שהוא סופח נוזלים. 

צבעו המקורי הוא אפור, ולכן הוא מראש מומלץ להצבה רק בשטחים בהם העיצוב הוא מודרני. במקומות בהם לא מעוניינים בדקים אלא באריחי קרמיקה, והם מעוצבים בסגנון עתיק ניתן לשים גרניט גולמית או אריח בזלתי שחור. כמו כן, ניתן לגרופ לו להיראות כדמוי עץ או לגרום לו להיות קרמיקה דמוי בריקים

למידע נרחב על אריחי קרמיקה לבית ולחצר יש לפנות לפורטל המוביל Ceramics להשוואת מחירים!