קרמיקה ביתית ותרומתה לעיצוב הבית

לקרמיקה הביתית תרומה מכרעת בעיצוב הבית. כאשר הבית מכיל גם חצר, עיצוב החצר בקרמיקה יכול להוליד עבורה מגוון רחב של עיצובים מיוחדים בעלי אמירה חד ערכית.

לקרמיקה לקירות הבית תרומה מכרעת בעיצוב הבית. כאשר הבית מכיל גם חצר, עיצוב החצר בקרמיקה יכול להוליד עבורה מגוון רחב של עיצובים מיוחדים בעלי אמירה חד ערכית. המשך העיצוב גם לחלל הבית מוליד עולם שלב של דקורציות אשר מטביעות את חותמן על הבית והופכות אותו למעוצב בסגנון אשר תוכנן וגובש על ידכם.

החצר

בחצר יש 2 סוגי אריחי קרמיקה הניתנים לבחירה: גרניט או טרה קוטה. עם הגרניט ניתן לממש יותר עיצובים משום שזו קרמיקה שניתן לצבוע אותה, ולא בכדי – אלא בטכנולוגיה מיוחדת המדמה מגוון של תופעות טבע: עץ, משטחים צבעוניים וכד'. טרה קוטה נועד לצרכים מאד מסוימים. אם הבית שלכם הוא בית טרובדורי בסגנון האבירים של בריטניה העתיקה, זה אידיאלי עבורכם: הצבע הוא אפור, בגוון המזכיר את שריוני האבירים, ובלתי ניתן לצביעה. ניסיון למשוך אותו בצבע יעלה לכם בספיחת הצבע ללא השארת זכר לו. לכן, אם מה שחסר לכם הוא שיש אפור בגוון אחיד, טרה קוטה הוא בדיוק מה שנדרש. למעט חסרונו כסופח נוזלים הוא עמיד למכות ורטיבות, לא מתנפח, ומחזיק מעמד שנים רבות.

הסלון ומבואת הכניסה

בסלון ובמבואת הכניסה ניתן לבחור בין טראסו לבין גרניט. בבתים רבים נוהגים לבחור בטראסו ולממש עיצוב בוטיק וגם שיש חזק ועמיד שאינו רגיש לשום מכה, מגע-מים או שינויי אקלים. מי שלוקח על עצמו להתנהל בעדינות בסלון שלו, ולא ללכת עם נעליים חדות או נעלי פקקים על משטחו יכול לפנק את עצמו במשטח גרניט מעוצב בסגנון אישי, ללא בלטות, הפרוס חלק לאורך כל החדר. ניתן לבחור גם משטח גרניט מבלטות – לכל המעוניין בכך.

חדר המגורים

בחדר המגורים נהוג להשתמש בשיש טראסו או גרניט, בדומה לסלון. בשונה מהסלון, לרוב חדר המגורים יהיה קטן או בינוני, ולכן נדרש תכנון הנדסי עיצובי אשר לא ימנע מהחדר להפוך למגושם: אם הוא בינוני או קטן יש להשתמש באריחים בהתאם אשר יהיו סימטריים לגודלו ולא גדולים ובולטים מדי.

המטבח והמקלחת

חדרים רטובים המצריכים שימוש רק בקרמיקה עמידה. על הרצפה, מומלץ שתהיה קרמיקת טראסו או קרמיקה גרניט. על שיש העבודה, אבן קיסר או אוניקס בלבד. יש להצטייד גם ברשימת חומרי ניקיון ייעודית אשר לא תפגום במשטחי קרמיקה אלו. שימוש בחומרי ניקיון רגילים עלולה לגרום להצטברות אבנית ושחיקת המשטחים. בחירת המשטחים צריכה להיעשות על פי אמות מידה עיצוביות לפי דרישתו של הדייר: אם מטרתו היא להשיג עיצוב כהה ואינטימי יהיו אלו עיצובים שונים מאלו הגורמים לברק ולהשתקפות.