בחירת קרמיקה למקלחות ומטבחים

במטבחים ומקלחות הקרמיקה היא אחד מחומרי הייצור היותר דומיננטיים, גם בשל כך שמדובר בחומר המיועד לעבודה בצל הרטיבות, וגם משום שהוא תורם תרומה בלתי אמצעית לעיצוב פנים המבנה.

במטבחים ומקלחות הקרמיקה היא אחד מחומרי הייצור היותר דומיננטיים, גם בשל כך שמדובר בחומר המיועד לעבודה בצל הרטיבות, וגם משום שהוא תורם תרומה בלתי אמצעית לעיצוב פנים המבנה. לא כל סוג של קרמיקה טובה. צריך לקנות קרמיקה לחיפוי מטבח ובמקלחת כאשר מעצבים את הבית. להלן רשימת אריחי קרמיקה המתאימה למצבים שונים בחדרים אלה. כל המאפיין את חדר המקלחת שלו או חדר המטבח שלו לפיכך מזכה את עצמו ברכיבי קרמיקה בטוחים, המתאימים לשימוש המיועד.

 טראסו

אידאלי למרצפות המטבח, מרצפות המקלחת ואפילו מרצפות של חדרים שאינם קשורים לרטיבות כמו הסלון או חדר המגורים. טראסו נחשב לקרמיקה חזקה במיוחד, אינו שביר, אינו רגיש לשינויי טמפרטורה ואינו מתנפח במים. זה נחשב לשיש ייעודי בכל חדר אמבטיה בו לדייר יש רצון לשמור על המרצפות לאורך זמן. הטראסו מחולק לבלטות מחורצות הניתנות לבחירה ואפיון. מומלץ להיעזר ביועץ מומחה בתחום בטרם יציאתכם לדרך בבחירת המרצפות.

גרניט

הגרניט באה לכדי שימוש באופן דומה לזה של הטראסו. משתמשים בה למרצפות, אבל בשונה ממנו – גם לשיש עבודה במטבח ובמקלחת. המראה של הגרניט מחוספס, בעיצוב כפרי. צבעו יכול להיות צבע עץ, כאשר הדגם הוא "פורצלן", אך ניתן כמובן להציב גרניט בצבעים אחרים התואמים את עיצוב חדר האמבטיה או המטבח. יש לשים לב כי בשונה מטראסו – הגרניט רגיש למכות יבשות, ולכן אם התכנון הוא לדפוק באופן נועז על שיש המטבח בשעה שמכינים מזון, או לצעוד על המשטח עם נעלי עקב – זה עשוי להתאים פחות לדייר עם התנהלות שכזו. פרט לכך, הגרניט עמיד 100% מפני רטיבות ושינויי אקלים.

אוניקס ואבן קיסר

קרמיקה בה משתמשים כ- 90% מהבתים כקרמיקה במשטחי עבודה במטבח ובמקלחת. היא דומה מאד לטראסו בתכונות: לא רגישה בעליל למים, מכות יבשות או שינויי אקלים. הרגישות היחידה היא לחומרי ניקיון שעשויים לא להתאים ולייצר אבנית. גם אם הצטברה אבנית, לא מסירים אותה עם מלח לימון אלא רק עם חומרים שמשווק הקרמיקה הורה לכם להשתמש בהם.

למידע נוסף על קרמיקה לחדר האמבט ולמטבח – פנו אל צוות פורטל "קרמיקס"!