קרמיקה לקירות ומרצפות הבית: חיפויי קיר בהתאמה אישית

על מנת לעצב את דפנות הבית, מומלץ להכיר סוגים שונים של קרמיקה ולהתוודות ליתרונות ולחסרונות השונים.

כמו כן, חשוב להתאים את סוג הקרמיקה לעיצוב הסביבתי הנכון. כן, את רוב סוגי הקרמיקה ניתן לצבוע במיוחד עבור הסביבה הנתונה, אך לא את כולם, ויש דגמים שבהחלט לא ניתן לצבוע כי הם סופחים נוזלים. להלן רשימה נבחרת של אריחי קרמיקה נפוצים בשוק.

אבן קיסר

משמשת בעיקר לדיפון שיש מטבח, אי למטבח ושיש לאמבטיה. מדובר, למעשה, במשטחים מוגבהים המשמשים לעבודה שוטפת בחדרים הללו. ניתן לדפן גם רצפות וקירות עם אבן קיסר אך זו לא האפשרות היחידה לעשות זאת כפי שתראו מיד.

שיש אוניקס

בדומה לשיש אבן קיסר גם הוא מתאים לדיפון אמבטיות ומטבחים בחלקם העליון. בשונה מאבן קיסר הידועה בצבעיה המרהיבים, שיש אוניקס מכיל מספר מצומצם של צבעים וגוונים, והוא מתאים בעיקר למטבחים בעלי צביון מודרני על טהרת הקרם-לבן, בשל כך שעיקר הדגמים של אוניקס מגיעים מעיצובים אלו.

טראסו

טראסו היא קרמיקה המתאימה לריצוף ולדיפון חלקים תחתונים של קירות. מדובר במשטח ריצוף המחולק לבלטות ומהווה את אחד היותר עמידים שתמצאו בשוק: הוא אינו רגיש לחבטות, חף מרגישות למים וגם לא רגיש לשינויי אקלים או טמפרטורה. זהו אחד מדגמי הקרמיקה היותר עמידים שישנם, ולכן מומלץ מאד להתחקות אחריו כאשר מעבים קירות של בתים במיוחד אם הרצפה עשויה משיש זה, ונדרש המשך דקורטיבי ויפה.

רזינה

רזינה היא קרמיקה יפה ודקורטיבית – בצבע לבן. הרזינה רגישה לשינויי טמפרטורה ולכן התקנתה במטבח או במקלחת לא באה בחשבון. יחד עם זאת, אם תתקינו אותה בחדרי מגורים וחדרי סלון היא תתאים מאד, תהיה עמידה ממש כמו המרצפות ועיטורי הקרמיקה הנלווים להן, ותכניס מעט עיצוב לבן שלג לחדר: מתאים במיוחד לחדר בהיר הנמצא בבית מעוצב בסגנון מודרני.

טרה קוטה

שיש לחצר, המשמש בעיקר לסלילת שבילי חצר או רצפת החצר. זהו שיש בצבע אפור כהה, סופח נוזלים. לכן, לא ניתן לצבוע אותו אבל אם החצר שלכם בעלת גוון אפור מטלי אין מתאימה יותר מאשר קרמיקה מסוג טרה קוטה.

למידע על קרמיקה והתאמתה לביתכם מבחוץ ומבפנים – פנו לפורטל Ceramics להתרשמות!