קרמיקה עמידה למטבח ולאמבט

כיצד מאפיינים קרמיקה במטבח וכיצד באמבט? נתחיל בכך שהחדרים מאד דומים: שניהם מספקים את עיקר תצרוכת המים הביתית, ולמעשה הם רטובים לפרקים.

קרמיקה לאמבטיה : קרמיקה למקלחון

לכן, השיש חייב להיות כזה הניחן בשתי תכונות חשובות: הוא צריך להיות עמיד מים והוא צריך להיות עמיד בפני שינויי אקלים. קרמיקה עמידה בפני המתרחש בחדרים אלו תהיה אך ורק כזו המכילה את הנתונים הללו. להלן מספר רעיונות לדיפונם ברכיבי קרמיקה.

קרמיקה של חנות קרמיקה מובילה - כורש קרמיקה


טראסו ברצפה ובקירות

טראסו הוא חומר השיש העמיד והחזק ביותר: הוא גם אינו מתבלה במכות חזקות המונחתות עליו, וגם אינו רגיש למים, ולשינויי אקלים. זהו אריח מאד נוח, מאד עבה, ונשאר תמיד יציב. אנו ממליצים לדפן את הרצפה במטבח עמו, וגם את תחתיות הקירות. וכיצד נדפן את שיש העבודה ואת הקירות העליונים?

שיש אבן קיסר במשטח העבודה

שיש ייעודי למשטחי עבודה במטבחים ובמקלחות. השיש ניחן בתכונות הטראסו, אינו רגיש למכות, דפיקות, התחת מים ושינוי טמפרטורה ואקלים. ההבדל הוא שהוא נועד לעבודת המטבח או המקלחת, הוא אלגנטי יותר, מכיל קונסטרוקציות מעניינות וצבעוניות ועל כן יהיה בדיוק מה שתצטרכו על מנת לעבוד במטבח וליהנות מהתקן מעוצב ומתאים למשטחי העבודה. מאחורה, בקיר של אותם משטחים נהוג להמשיך לחפות עם שיש אבן קיסר מאותו דגם.

שיש גרניט ברצפה לעיצובים מיוחדים

שיש גרניט הוא מוצר שונה לחלוטין. לרוב הוא מחוספס ולא חלק, הוא ניתן לרכישה הן כמקשה אחת והן בבלטות, והוא משמש להרבה מאד יישומים: חיקוי משטח ריצוף עץ. ניתן לקנות גרניט פורצלן המיועד לריצוף אשר ייראה בדיוק כמו עץ גם בחספוס וגם בצבע. גרניט משמש גם לעיצוב רצפת הבית המודרני כאשר הוא ניחן בצבעים מתאימים. גם אז הוא יחוש לכם מחוספס אך חלק יותר ממשטח גרניט פורצלן המחקה גזע עץ אחד לאחד.

קירות המקלחת

קירות המקלחת יכילו עיצובים מיוחדים ומרקמים מיוחדים. ניתן לבחור בקיר שהוא לגמרי חלק, או בקיר פסיפס שתי וערב. לחילופין, ניתן לחפות קיר אמבטיה במשטח קרמיקה מחוספס רנדומלית ולא כזה שמחולק למשבצות כמו במשטח שתי וערב. מומלץ לחפות קיר של אמבטיה עם קרמיקה גם מטעמים בטיחותיים של מניעת רטיבות ועובש עליהם עקב זרמי המים.
פנו לפורטל Ceramics לכל המידע על אריחי קרמיקה מודרניים ועכשוויים במגוון צבעים כגון קרמיקה אפורה!