ריצוף קרמי לחצר הבית: שבילי הליכה עשויים קרמיקה לצד הדשא

במאמר מודרך זה נמליץ לכם על 2 סוגים עיקריים של קרמיקה לשבילי החצר ומרצפותיה הקשיחות. ידוע כי לא כל מקום בחצר הוא שתילים ודשא, וחלקים נרחבים עוצבו ככל הנראה עם שיש. השאלה היא איזה שיש לבחור, ומהי הקרמיקה שתתאים.

להלן שני דגמי קרמיקה מובילים המתאימים לשימושים ועיצובים שונים של החצר.

טרה קוטה

טרה קוטה הוא אחד מאריחי הקרמיקה העמידים ביותר שתמצאו בשוק: הוא אינו רגיש למגע חזק, לשינויי טמפרטורה ואפילו נשאר יבש אחרי הגשם כי הוא סופח נוזלים, וכאן אנו מגיעים לייעוד שלו: הוא מיועד אך ורק לבתים מודרניים בהם החצר עצמה היא בגוון אפור-לבן. מדוע? משום שכל ניסיון לצבוע אותו יוביל לספיחת הצבע, ולכן הוא מראש לא מתאים לוויסות למטרות אחרות. אם הבית מודרני אך הגוון האפור אינו מתאים, תוכלו לעיין בפרק הבא העוסק בקרמיקה מגרניט.

גרניט

הגרניט למעשה מכילה 2 שימושים עיקריים: דיפון חצר של בית מודרני אשר הצבע האפור של מתכת הטרה קוטה אינו מתאים לו, ודיפון חצר של בית שלא עוצב באופן מודרני: למשל בית בסגנון כפרי על טהרת החום-עץ או שימוש בקרמיקה דמו לבנים. נתחיל מהמקרה הראשון:

בעיצוב בית מודרני עם שיש גרניט ניתן לבחור את הגרניט בהתאם לצבע, לצורה ולדיוקן שיוטבע עליה. ישנה קרמיקה מגרניט עליה מוטבעת שושנת הרוחות, או מצויר ציור מעניין של השמש. ישנה קרמיקה מגרניט ללא איורים, אך עם שינויי פיגמנט בצבע, וישנה רצפה צבעונית לחלוטין במרקם פסיפס. חשוב מאד לראות מעצב פנים או אדריכל נוף שיסייעו לכם להגיע לנוסחה המועדפת ביותר של עיצוב גרניט עבור חצר ביתכם המודרני.

באשר לעיצוב בית כפרי, הכללים משתנים. סוג הגרניט שבא בחשבון הוא גרניט פורצלן: שיש מיוחד אשר יכול לחקות עץ, ולא בכדי: ניתן לבחור את סוג העץ שמעוניינים לחקות. השיש מחוספס, דומה מאד לפרקט או דק, ובשונה מהם – לא דורש תחזוקה שוטפת. לו הייתם מתקינים דקים הייתם צריכים לצבוע אותם ולדאוג לניקיונם תכופות, מה שלא תצטרכו לעשות עם גרניט פורצלן עוצמתי ודמוי עץ.

למידע על קרמיקה בהתאמה אישית לחצרות הבית, פנו לפורטל Ceramics להשוואת דגמים ומחירים!