קרמיקה בסגנון עתיק

קרמיקה בסגנון עתיק
Rate this post

וינטג׳, קלאסי, רטרו, מראה מיושן, עתיק אלו הן רק חלק מהמילים שתואמות את סגנונות העיצוב של תקופת הסיקסטיז, סבנטיז ואייטיז. אם עד לא מזמן החזרה אל העבר מהפן העיצובי הייתה סוג של טרנד, היום מדובר בסגנון בפני עצמו שנותן את הטון האחרון בחלל. ההשראה באה מאירופה של לפני מאות שנים והיום ניתן לעצב את הבית באמצעות אריחי קרמיקה בסגנון עתיק. מגוון האפשרויות רחב כמובן וניתן לבחור בין אריחים בגוונים לבנים – שמנתיים המעניקים את המראה היוקרתי והנקי או ללכת על אריחי קרמיקה מצוירים שמזכירים לנו את תל אביב של פעם.

קרמיקה בסגנון עתיק – איפה לשלב? בעיצוב מודרני או כפרי?

אין סיבה להישאר מקובעים וללכת דווקא על אריחים דמוי פרקט למטבח כפרי ואריחים חלקים למטבח מודרני. אם עושים שילוב מושכל, מחשיבים את כל שאר הפריטים שבאים לידי ביטוי בחלל כמו תאורה, שטיח, וילונות, אור חיצוני, שולחן ושאר רהיטים בהחלט ניתן לשלב בין כפרי למודרני ובין אריחי קרמיקה בסגנון עתיק לבין מטבח פרובנסיאלי או סלון יוקרתי, הכל זה עניין של משחק בין אור, צבעים, טקסטורות ורמת גימור.

קרמיקה עתיקה מפירוק

גלישה מהירה באינטרנט תחשוף אתכם למגוון חברות ובעלי מקצוע המספקים לקהל לקוחותיהם אריחי קרמיקה בסגנון עתיק מפירוק. את האריחים השונים ניתן לשלב כחלק מהחלל בין אם בחדר האמבטיה, בסלון, במטבח, בכניסה לבית או בחדר השינה. הם מעניקים עומק, תעוזה ויחד עם זאת שומרים על חמימות ועידון בחללים בהם הם מוצבים. אמנם המחיר של קרמיקה עתיקה מפירוק של מבנים ישנים איננו מהזולים שבשוק, אך אם אתם מחפשים משהו מיוחד, שווה להשקיע. מדובר בפיסת היסטוריה של אריחים מצוירים אשר נוצרו לרוב בעבודת יד בין השנים 1930-1830.

במדינות אירופה כמו צרפת, אנגליה, ספרד והולנד. רוב אריחי הקרמיקה העתיקים עשויים מחרס ומאופיינים בטכניקת ציור ייחודית המאפיינת את אותה התקופה. כמובן, שבמידה והמחיר לא מאפשר לכם לרצף את ביתכם בחומר הגלם המקורי, יש בשוק חיקויים מעולים שכמעט ומגיעים אל המושלם במחיר סביר יותר למטר מרובע.

העתיק נמצא כאן בכדי להישאר

אז כמו שכבר אמרנו, לא מדובר בטרנד חולף אלא כחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי. אם אתם נמצאים בתהליך של שיפוץ, בנייה ומחפשים את טכניקות העיצוב הכי מיוחדות, נסו להתחבר לשיטות של פעם. הצבעים, המרקמים והצורות השונות יכולים להביא המון אור לחללים גם אם עושים שימוש מינימליסטי בהן. מספר אריחים עתיקים בודדים בחדר האמבטיה למשל בשילוב עם כיור צבעוני מקרמיקה ומראה מתכתית, משטח אריחי קרמיקה בסלון לצד ספה גדולה מעור ואיספור כריות בשלל גדולים וכמובן שאלו הם רק חלק מהדוגמאות שאפשר בשילובים של ישן עם חדש.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
229 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
229 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
213 views
שיש ומשטחי עבודה
213 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
207 views
ריצוף ופרקטים
207 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.