ריצוף אבן טבעית לבית אחד מסוגי הריצוף המרשימים ביותר אשר ניתן למצוא היום בשוק הוא ריצוף אבן טבעית לבית. ריצוף האבן משדר עוצמה רבה, מבלי לאבד מיופיו- האבן מייצגת את אחד האלמנטים החזקים ביותר בטבע, שכאשר הוא מוכנס אל תוך הבית שלנו, הוא עובר עיבוד שמטרתו היא לייפות אותו ולהפוך אותו לנוח לעבודת הריצוף. ניתן למצוא בשוק גם ריצוף העשוי מחומר שהינו דמוי אבן, אך אין ספק, שאם מעוניינים בהשגת ריצוף יוצא דופן, מומלץ להשתמש בחומר המקורי. ריצוף האבן, מאחר והוא מזכיר את הטבע, מתאים מאוד לחללים המעוצבים בסגנון הכפרי. בד בבד, האבנים יוכלו לתרום גם למראה מודרני, במידה והן משולבות בתוכו בצורה נכונה. סוגי ריצוף מאבן מרצפות מאבן טבעית לבית לא מיוצרות אך ורק מסוג אחד של אבן, אלא ניתן לייצרו מסוגי אבנים רבות. למעשה, המגוון הקיים הוא רחב ומרשים ביותר. כך, ניתן למצוא מצד אחד את הדראמה והטרוורטין, בעלי הגוונים הבהירים יותר ומצד שני- את הבזלת והבלו סטון הכהים יותר. הריצופים הללו מבוססים על אבנים המגיעות ממקומות שונים ברחבי הארץ והעולם. מה שמגדיל עוד יותר את מגוון הריצופים הוא העובדה, שכל אבן בפני עצמה יכולה להגיע במספר סגנונות וצבעים. למעשה, ניתן להכניס אל הבית יותר מסוג ריצוף אחד, כאשר כל ריצוף יכסה חלל אחר- סוג ריצוף אחד ימלא את הבית וסוג ריצוף אחר ימלא את החצר ואת שביל הכניסה לבית, במידעה וישנם. כיצד נבחר את הריצוף שלנו? הריצוף שלנו מוכנס אל תוך הבית שלנו על סמך כמה פרמטרים. אחד החשובים שבהם הוא חוזקו של הריצוף- כל ריצוף עובר שינוי כלשהו בצורתו במהלך הזמן, מאחר והוא משמש משטח הנמצא בשימוש יומיומי ברמה גבוהה. אפשר למצוא בשוק סוגי ריצוף שהם אומנם יפים מאוד, אך אם צוברים לכלוכים ושריטות במהירות מדאיגה. מנגד, ישנן סוגי ריצוף, כמו ריצוף של אבן טבעית לבית, אשר שומר על יופיו לאורך זמן, בזכות חוזקו הרב. אם בכל זאת נדרשים לטפל באבנים אחת לכמה זמן, הרי שהטיפול לרענון המראה הוא פשוט ביולתר וכולל שימוש בחומרים אשר נמצאים בכל בית. מעבר לכך, צריך גם לשים לב למחירי המוצרים ולמחירי ההתקנה של ריצוף זה, אשר לא ניתן להתקינו באופן עצמאי. התאמת הריצוף לאזור הרלוונטי כאשר אנחנו מכניסים ריצוף העשוי מאבן טבעית, עלינו לשאול את עצמנו כמה שאלות לגבי אופי המקום בו יונח הריצוף- ריצוף פנים שונה מריצוף חוץ, מאחר וריצוף החוץ, למשל, נדרש לעמוד בפני פגעי מזג האוויר. מעבר לכך, יש לשים לב גם לאופי המגורים בבית: האם השטח המרוצף משמש משפחה פעלתנית עם ילדים, או זוג פנסיונרים שליו? במקרה הראשון, יהיה צורך בהשגת ריצוף מאבן בעל עוצמה חזקה וקל לניקוי, בעוד שבמקרה השני, ניתן יהיה להסתפק בריצוף מאבן בעל רמת חוזק בינונית. בנוסף, יש להתאים את הריצוף גם לעיצובו של המקום: אם, למשל, כבר ישנן אבנים בחלל המיועד (למשל, קיר לבנים), יש להכניס ריצוף אשר ישתלב עם הקיר הקיים ולא יאפיל עליו או ייצור ניגוד לא הולם של צבעים.
ריצופי פנים וחוץ
ריצופי פנים וחוץ
מבית טרבלסי, צומת בית הגדי | 08-993-0666
ריצוף חוץ מהמם
ריצוף חוץ מהמם
מבית כורש בית לעיצוב- יפת 182 יפו | 2212*
ריצוף חוץ
ריצוף חוץ
מבית כורש בית לעיצוב- יפת 182 יפו | 2212*
ריצוף מושלם
ריצוף מושלם
מבית כורש בית לעיצוב | יפת 182 יפו | 2212*
ריצוף בריכת שחייה באריחי קרמיקה
ריצוף בריכת שחייה באריחי קרמיקה
ריצוף חוץ
ריצוף חוץ
ריצוף למרפסת או לגינה
ריצוף אבן לבית
ריצוף אבן לבית
כאשר אנחנו מעוניינים להכניס אווירה מיוחדת ושונה את הבית שלנו, אחד האמצעים העומדים לרשותנו הוא הריצוף. אם בעבר עמד לרשותנו מבחר מוגבל של סוגי ריצוף, הרי שהיום המבחר גדל ואפשר למצוא ריצופי קרמיקה מדגמים רבים, ריצופי פרקט וגם ריצוף אבן לבית. האבן היא אחד החומרים החזקים בטבע, אך גם אחד האציליים שבהם מבחינת המראה. בזכות שתי תכונות אלו, ניתן למצוא היום אבנים רבות, המעטרות קירות ורצפות רבות במשרדים, בבתים פרטיים ובמקומות מסחר שונים. בחירה מוצלחת של ריצוף האבן תכניס לבית שלנו אביזר מהמעלה הראשונה, אשר יתרום למראה השטח המרוצף לאורך שנים. אבנים טבעיות לכל דורש בראש ובראשונה, ריצוף אבן לבית הוא ריצוף אשר מיוצר מאבנים טבעיות מסוגים שונים, אשר עברו עיבוד המאפשר את הכנסתן אל תוך הבתים (חיתוך, ליטוש ועוד). ריצוף אבן טבעי מעניק לבית מראה עתיק- ריצוף האבן משמש את האדם במשך דורות רבים בהיסטוריה והוא מזכיר את הטבע. האבנים שלנו יכולות להגיע בגדלים שונים, בצורות עיבוד שונות ובצבעים שונים. יתרון חשוב ביותר שישנו לריצוף האבן הוא יכולת הבידוד שלו- ריצוף זה מסוגל לבודד מפני חום וקור בצורה משמעותית, כך שסוג הריצוף הזה יכול לא רק להכניס לנו אווירה מיוחדת אל תוך הבית, אלא גם לעזור לנו לחסוך בעלויות החימום והקירור של הבית. ריצוף מחומר דמוי אבן לעומת היתרונות הניכרים של ריצוף מאבן טבעית לפנים הבית, ישנם גם חסרונות שלא ניתן להתעלם מהם. החסרון המרכזי של ריצוף מסוג זה הוא מחירו היקר, ביחס לחומרי ריצוף אחרים. זאת הסיבה, שלקוחות רבים בוחרים להכניס אל הבית שלהם ריצוף אשר מדמה את האבן, אך עשוי מחומרים אחרים, שהינם זולים יותר וגם קלים יותר לתחזוקה. ריצוף דמוי אבן עשוי בעיקר מגרנטי פורצלן, אשר נעשתה בפני עצמה סוג ריצוף פופולארי ביותר. כדאי לדעת, שבמידה ואתם מכניסים ריצוף דמוי אבן מגרניט פורצלן, אינכם מאבדים מחוזקו של החומר, שכן גם הגרניט פורצלן נחשבת לחוחמר עמיד למדי לריצוף הבית. האריחים הללו מיוצרים כיום בטכנולוגיות מתקדמות ביותר, אשר מאפשרות לדמות את מראה האבן בצורה מדויקת ובכך להשיג את אותו האפקט של המראה החמים. חשיבות התכנון המוקדם הכנסת ריצוף טבעי לבית, בניגוד לצביעת קיר או להחלפת ריהוט, היא שינוי המצריך עבודה רבה, כך שבמידה ואנחנו מעוניינים להחליפו, יהיה לנו קשה לבצע זאת. לכן, בטרם נרצף את הבית, נבדוק האם ריצוף האבן הוא אכן הריצוף המתאים ביותר לבית שלנו. בהכנסת ריצוף לבית, נשאל את השאלות הבאות- מהו הקו העיצובי הכולל של החדר? (מודרני, כפרי, נוסטלגי, ילדותי ועוד), מהו התקציב העומד לרשותנו? האם מתחת לריצוף ישנה מערכת חימום תת רצפתית? האם הריצוף המיועד צריך לעמוד בפני בלאי מוגבר (מזג אוויר, תזוזות רהיטים ועוד)? במידה ושאלנו את השאלות הללו והגענו למסקנה שריצוף האבן הוא אכן המתאים ביותר עבורנו, נדאג למצוא חברה, אשר תספק לנו את הריצוף הטוב ביותר ותתקין לנו אותו בבית שלנו בצורה מיטבית- ריצוף אבן שלא מותקן כראוי עלול לשקוע או לזוז ממקומו, מה שפוגם במראה ובשימוש שלנו בריצוף.
ריצוף אפוקסי
ריצוף אפוקסי
בעבר, מבחר הריצופים שעמד לרשותנו היה מוגבל ביותר. כולנו זוכרים את מרצפות השומשום, שלא תמיד היו הריצוף הנאה ביותר, אבל הן כיכבו בבתים רבים. היום, כאשר המודעות לעיצוב פנים עלתה פלאים, אנחנו מוצאים את עצמנו עומדים בפני סוגי ריצוף רבים ביותר. סוגי ריצוף אלו, חשוב לומר, הם לא רק מאפשרים מגוון אינסופי של אפשרויות עיצוב, אלא הם גם מיוצרים מחומרים חזקים יותר מבעבר, כך שהם עמידים בפני לכלוך ושחיקה בצורה טובה יותר לאורך שנים. אחד מסוגי הריצוף העומדים לרשותנו הוא ריצוף אפוקסי. מהו ריצוף אפוקסי? האפוקסי הוא תרכובת של חומרים, אשר יוצרים חומר בעל עמידות גבוהה בפני רטיבות ושחיקה. מסיבה זו, ניתן למצוא את האפוקסי בתור מרכיב חיוני בתעשיות רבות, כגון תעשיית הרכב. בתוך כך, ניתן למצוא את האפוקסי במטבחים רבים, מאחר והמטבח מאופיין ברטיבות רבה באופן קבוע. את האפוקסי ניתן למצוא בתור ציפוי לארונות המטבח . ריצוף אפוקסי, מצליח לשמור על מראהו לאורך זמן, בין היתר, מאחר והוא גם עמיד בפני שחיקה של הליכה רבה על הריצוף. ריצוף האפוקסי אף נחשב לבטיחותי, מאחר ומים המגיעים לרצפה כזו לא יוצרים סכנת החלקה. לבסוף, האפוקסי נחשב לחומר אשר מצליח לשמור על מראהו לאורך זמן. הסיבה היא, שהאפוקסי הוא חומר דוחה לכלוכים והמטבח, כידוע, הוא כנראה החדר אשר נוטה להתלכלך במידה הרבה ביותר מכל חדרי הבית האחרים. ריצוף אפוקסי בשימוש תעשייתי ריצוף מסוג אפוקסי משמש לא רק את הצרכנים הפרטיים, אלא גם- ולמעשה בעיקר- לקוחות עסקיים גדולים (משרדים, קניונים ועוד). במקומות כאלו, מאפיינים כמו רטיבות, שחיקה מצעדים ולכלוך נוטים להתבטא בצורה מוגברת באשר בבית פרטי. מקומות אלו מעוניינים בריצוף, אשר יצליח לשדר מראה יוקרתי ונקי, אך מבלי להשקיע מאמץ וכסף רבים בתחזוק הריצוף או בהחלפתו. בדיוק עבור מצב כזה, רצפת האפוקסי נמצאת מתאימה ביותר. להכניס את הריצוף המתאים לבית שלנו ריצוף מסוג אפוקסי הוא בעל יתרונות משמעותיים ביותר, כאשר אנחנו מחפשים להכניס את הריצוף הנכון לבית שלנו- יופי ועמידות. עם זאת, כדאי לבדוק חומרי ריצוף אחרים, כגון פרקט או קרמיקה. גם חומרים אלו יכולים להעניק לנו את התכונות המבוקשות הללו, במחיר שהוא לעיתים זול יותר ביחס לאפוקסי. בבחירת הריצוף, אנחנו גם צריכים לחשוב על התחזוקה שנצטרך לבצע לריצוף אחת לכמה זמן- תחזוקת פרקט מעץ טבעי, למשל, היא מסובכת יותר מאשר תחזוקת גרניט פורצלן, אבנים או אפוקסי. זאת, מאחר והפרקט עשוי מחומר טבעי, אשר עלול להישרט ולהתבקע במהלך הזמן ובכך לשנות את מראהו. בחירה נכונה של ספק הריצוף כמובן, שעל מנת ליהנות מיתרונותיו של האפוקסי, עלינו לבחור בספק, אשר ימכור לנו ריצוף אפוקסי איכותי ויתקין אותו בביתנו. בצעו השוואת מחירים של הפסקים השונים, אך שימו לב גם לנסיון שמביאה עימה החברה- חברה מנוסה היא בעלת ידע רב יותר בהתקנת ריצופים מסוגים שונים, כולל ריצוף אפוקסי. החברה גם תייעץ לכם, האם ריצוף האפוקסי הוא אכן הריצוף המתאים ביותר למשטח המבוקש. במידה ולא, היא תוכל להמליץ לכם על סוגי ריצוף מתאימים אחרים.
ריצוף כהה לבית
ריצוף כהה לבית
כאשר אנחנו מסתובבים בין מרכזי הריצוף השונים ובוחרים לנו ריצוף לבית, אנחנו עשויים להתלבט, בין השאר, על הצבע של הריצוף. צבע הריצוף צריך להשתלב עם הצבעים שכבר קיימים בסביבה המיועדת לריצוף, כמו גם להתאים לטעם האישי שלנו. לקוחות רבים בוחרים לקנות ריצוף כהה לבית, בזכות היתרונות הגלומים בו- זהו ריצוף אשר מעניק תחושה יוקרתית ומיוחדת, לכן נראה אותו יותר במשרדים ובבתי עסק, אך גם בבתים פרטיים. בד בבד, זהו סוג ריצוף אשר נראים עליו פחות לכלוכים וכתמים, כך שאם אנחנו לא מעוניינים להשקיע כמעט מאמץ בניקוי הרצפה, נעדיף להכניס לבית או לעסק שלנו ריצוף כהה. פרקט כהה דרך אחת להכניס ריצוף כהה לבית שלנו היא שימוש בפרקט כהה. ישנם סוגי עצים, אשר הם כהים מטבעם (כמו האלון), כאשר אף ניתן למצוא פרקט שחור. פרקט ככה הוא פרקט אשר מצליח להעביר רושם מיוחד- רושם יוקרתי, מתבלט וייחודי. זאת, מאחר והפרקט כהה- והפרקט השחור במיוחד- נמצאים פחות בשימוש ביחס לפרקטים הבהירים יותר. כאשר אתם מתקינים את הפרקט שלכם, אל תשכחו לשים לב לאופן התחזוקה שלו, אשר משתנה לפי סוג הפרקט (טבעי או למינציה). ריצוף אבנים כהות גם האבנים, כמו העצים, יכולות להגיע בצבעים כהים ובכך להרכיב לנו ריצוף בגוונים כהים לבית. כאן, ניתן למצוא כמה סוגי אבנים, אשר מתאימות למטרה הזו. כאשר מדובר על אבנים המופקות בארץ, האבן העיקרית שמשמשת אותנו ליצירת ריצוף כהה היא הבזלת. הבזלת מגיעה מרמת הגולן והיא משמשת לריצוף פנים וחוץ, כמו גם לחיפוי קירות. זאת, בזכות רמת העמידות הגבוהה שלה. ניתן למצוא סוגי בזלת עם גוונים שונים, מאחר ואל הבזלת מצטרפים מינרלים שונים. על מנת לשמור על האבן לאורך זמן, ישנו צורך להשתמש בסילר. התאמה של הריצוף לחלל המיועד בחירת ריצוף בצבע כהה לבית היא בעלת השפעה רבה על חלל החדר, מאחר וזהו סוג ריצוף דומיננטי. כאשר אתם מכניסים ריצוף כהה לחלל שלכם, עליכם לדעת כי יש לו השפעה על הדרך שבה גודל החדר נתפס- שילוב הצבעים של התקרה, הקירות והרצפה המרכיבים את החדר, יכול ליצור רושם של חדר גדול או קטן יותר משהוא באמת. בהתאם לכך, ייתכן ונעדיף להכניס ריצוף כהה מאוד לאחר התייעצות עם מעצב פנים, על מנת ליצור את הרושם המבוקש לחלל שלנו. במקרה שנעשה שימוש בצבעים כהים מדי בכל החלל, עלול ליצור רושם של חדר קטן מאוד, לעיתים אפילו חונק ממש. בנוסף, ריצוף כהה מדי, אשר נמצא בניגוד גמור לשאר האלמנטים בחדר, עלול למשוך את תשומת הלב יתר על המידה, על חשבון שאר החפצים והצבעים שבחדר. יצירת שילובים דרך מעודנת, אך מתוחכמת יותר, להכניס ריצוף בצבעים כהים אל תוך הבית שלנו היא להכניס ריצוף בצבע בהיר, אשר כולל בתוכו אלמנטים כהים- למשל, שיש אשר כולל בתוכו כתמים כהים. דרך זו תשיג שתי תוצאות חשובות: היא תיצור גיוון בצבעי הרצפה (ובכך תעשיר את עיצוב החדר) והיא תצליח להכניס את האלמנט הכהה אל תוך החדר, מבלי להפוך את הצבע הכהה לדומיננטי מדי בחלל המיועד.
ריצוף קרמיקה בשירותים
ריצוף קרמיקה בשירותים
התאורה שייכת לדורי קמחי תאורה
ריצוף לבית שלא רואים לכלוך
ריצוף לבית שלא רואים לכלוך
הכנסת ריצוף לבית שלנו היא אחת הקניות היקרות ביותר שאנחנו מבצעים. במקרים רבים, הריצוף איננו מוגבל לחדר אחד והוא עשוי מחומרים באיכות גבוהה. לכן, מה שעשוי לתסכל אותנו מאוד הוא מצב, שבו הריצוף שלנו צובר לכלוך בקלות, בייחוד כזה שקשה לנקות אותו ובכך משתנה המראה שלו. על מנת למנוע מצב כזה מראש, צרכנים רבים קונים ריצוף לבית שלא רואים לכלוך עליו. ישנם מצבים בהם ריצוף כזה יהיה משמעותי יותר, למשל- אם מרצפים חדר שמתלכלך במידה רבה (כגון מטבח או חדר יצירה) או אם מרצפים בית שכולל ילדים קטנים. איזה ריצוף דוחה לכלוך? היצרנים הבינו זה מכבר את החשש של הצרכנים מהתלכלכות של הריצוף ובמהלך השנים החלו לשווק ריצוף, אשר הינו ריצוף לבית, אשר לא יראו בו סימני לכלוך, מאחר והוא מצליח לדחות אותו. סוג אחד של ריצוף, אשר מצליח לדחות את הלכלוך בהצלחה, הוא האפוקסי. מדובר בציפוי אשר מולבש על הרצפה ומשמש לריצוף בבתים פרטיים, כמו גם במבני תעשייה ומסחר. האפוקסי מיוצר מחומר דוחה לכלוך ובכך הוא נשמר לאורך זמן. סוג נוסף של ריצוף אשר דוחה לכלוך הוא פרקט למינציה- הגרסה הסינתטית של פרקט העץ. במידה והנכם מעוניינים בסוגי ריצוף אחרים, ניתן לבחור בריצופים כהים, מאחר ועל גבי ריצופים כהים נראים פחות כתמים ולכלוך, מה שיפחית את הצורך שלנו להשקיע זמן בניקוי הרצפה. טיפול תקופתי בריצוף למרות ההתפתחויות השונות, לא כל הריצופים אשר נמכרים בשוק הינם ריצופים שדוחים לכלוך. יש סוגי ריצוף שסופגים לכלוך- ברמה כזו או אחרת- כמו שישנם סוגי ריצוף, אשר עוברים שינויים מסוגים אחרים במהלך השנים (כגון שריטות). תחזוקה קבועה של הריצוף היא הכרחית, על מנת לשמור על ניקיון ריצוף לבית. במרבית המקרים, התחזוקה סביב הריצוף נעשית על ידי שימוש בחומרים מיוחדים- במידה ויש לכם ריצוף אבן, למשל, מומלץ למרוח סילר, על מנת לשמור על פני השטח שלו. במידה ויש ברשותכם רצפת עץ או דק, יש למרוח לכה או שמן על הפרקט אחת לכמה זמן. שינויים נוספים בפני השטח בעיה נוספת אשר יכולה להיווצר בריצוף שלנו היא הופעתם של סדקים שונים לאורך המרצפות. הסדקים הם תוצאה של שחיקה, הנגרמת מהפעלת לחץ גבוה מדי על המרצפה לאורך זמן (למשל, על ידי גרירת רהיטים). במקרים מסוימים, האריח אפילו יישבר לגמרי וחתיכה ממנו תצא מהמקום. דרך אחת למנוע מצב כזה היא התאמה של הריצוף לסוג השטח שעבור את הריצוף: ישנו הבדל בין ריצוף פנים לריצוף חוץ לבין ריצוף שטח שמשמש אנשים רבים לבין ריצוף של שטח יחסית מבודד. דרך נוספת היא לבחון את הנתונים המצורפים לריצוף- בריצוף קרמיקה, למשל, מתווסף לאריחים הנרכשים מידע על רמת החוזק של האריח, בסקאלה שבין 1 (לא עמיד כלל) ל-7 (הסוג העמיד ביותר). לסיכום- לכלוך הוא הבעיה הנפוצה ביותר בכל הנוגע לריצוף הבית שלנו. ניתן לפתור אותה בקלות יחסית על ידי העדפה של החומרים העמידים יותר הקיימים בשוק, התאמה של סוג הריצוף לשטח המיועד ומודעות לדרכים לתחזק את הריצוף באופן קבוע.
ריצוף לבית
ריצוף לבית
ריצוף פרקט לסלון
ריצוף פרקט לסלון
ריצוף פרקט לחדר שינה
ריצוף פרקט לחדר שינה
ריצוף פרקט לבית
ריצוף פרקט לבית
אין ספק, שהשיקול האסתטי הוא אחד השיקולים החשובים לנו ביותר בקניית ריצוף לבית- אחרי הכל, הריצוף תופס שטח ניכר מהסלון, המטבח או מהגינה שלנו וחשוב לנו שהוא ייראה יוקרתי, מרשים ונעים. עם זאת, בסופו של דבר, הריצוף ממלא צורך- ליצור רצפה במקום בו הוא מותקן, כך שלא נתהלך על גבי קרקע חשופה. לכן, יותר משחשוב לקנות ריצוף יפה או ריצוף במחיר טוב, חשוב לדעת לבחור ולקנות ריצוף פרקטי לבית. כאשר מדברים על ריצוף פונקציונלי, מדברים על ריצוף אשר קל יחסית להתקנה ושומר על מראהו לאורך שנים בפני פגעי הזמן השונים (שריטות, לכלוך ועוד). עמידות בתנאים מיוחדים הדרך הטובה ביותר לבחור ריצוף נוח וקל לתחזוקה היא להתחשב בתנאי הסביבה שבה יותקן הריצוף. אם, למשל, הריצוף מיועד לסביבה רטובה, כדאי לבחור בריצוף אשר עמיד בפני מים אבל כזה שגם מונע החלקה. ניתן למצוא היום בשוק ריצופים, אשר כוללים מעליהם משטח מחוספס למניעת סכנת החלקה. בנוסף, צריך להבין שכל סוג של ריצוף מורכב מהרכב חומרים שונה, אשר מקנה לו עמידות משתנה- ריצוף מסוג מסוים, למשל, יכול להיות עמיד בפני חום, אך הוא לא יהיה עמיד בפני לחץ והוא יישבר בקלות יחסית. הדרך לבחון את הקריטריונים החשובים היא להבין את מאפייני הסביבה ולגזור מהם את תנאי העמידות הנדרשים. שמירה על פני הריצוף הריצוף, בסופו של דבר, מותקן בסביבה דינמית ולכן הוא משתנה במהלך הזמן. כל סוג ריצוף כולל שימוש בחומרים שונים, על מנת לשמור על מראהו ולהימנע מנזקים אפשריים. כאן, הדרך לבחירת ריצוף לבית תהיה לבחור בריצוף אשר דורש תחזוקה מינימלית או שלא דורש תחזוקה כלל. לדוגמה, אם אתם מעוניינים ברצפת עץ, כדאי לכם לרכוש פרקט למינציה מאשר פרקט טבעי- הפרקט הטבעי נוטה לשנות את צבעו במהלך הזמן, כך שישנו צורך למרוח עליו שמן או לכה אחת לשנה. במרבית המקרים, התחזוק של הרצפות הוא קל יחסית וכולל שימוש באמצעים בסיסיים- כגון מטלית לחה או טאטוא. התייעצות עם בעלי מקצוע גם אם אתם יודעים מהי הדרך לשמור על הריצוף שאתם הולכים להכניס לבית שלכם, חשוב שתתייעצו עם מומחים- הם יוכלו להסביר לכם את הדקויות שבין חומרים שונים ולהמליץ לכם על מוצרים מחברות מסוימות, שנחשבים לטובים יותר מהאחרים. במקרים מסוימים, אם לא נעשה זאת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מזיקים לריצוף שלנו, על ידי יצירת פעולות שסברנו לפני כן שהן מועילות. דוגמה לכך קשורה בפרקט הלמינציה- עם פרקט למינציה, צריך מאוד להיזהר לא לשטוף במים (בניגוד לקרמיקה, למשל, שניתן לשטוף)- פרקט למינציה אשר נשטף במים- גם בכמות קטנה- מאבד במהירות מהמראה שלו ונגרם לו נזק. התקנת הריצוף שיקול נוסף שאנחנו, הצרכנים, יכולים להפעיל בעת קניית ריצוף שיהיה נוח וקל לניקוי לבית, הוא הכנסת ריצוף קל להתקנה- ריצוף קל להתקנה חוסך מאיתנו את הצורך להיעזר בבעל מקצוע. סוגי ריצוף שנחשבים לאפשריים להתקנה עצמית הם הפרקט (אם כי עדיף לבצע זאת על ידי מומחה) ואריחי הקרמיקה (שניתנים אף להדבקה על האריחים הישנים שלנו, במקום להוציא אותם מהמקום שלהם).
ריצוף שביל כניסה לבית
ריצוף שביל כניסה לבית
כמעט כל אחד מאיתנו משקיע בעיצוב הפנים של הבית שלנו- על מנת שישרה את האווירה הנעימה ביותר ושיצליח לארגן את כלל החפצים בבית שלנו בצורה הטובה ביותר. בד בבד, על מנת שעבודת העיצוב תהיה שלמה, עלינו לשים לב גם לכניסה לבית. עניין זה רלוונטי במיוחד לבתים פרטיים, אשר נכנסים אליהם דרך שביל הכניסה. אנחנו מתרשמים מהסביבה העוטפת את הבית עוד לפני שאנחנו נכנסים אל הבית עצמו. שביל רחב, צבעוני ונקי יזמין אותנו להיכנס אל תוך הבית ולהתארח בתוכו. לכן, ריצוף שביל כניסה לבית צריך להיעשות בצורה מיטבית, אשר עונה על דרישות של שימושיות, יופי ומחיר. מאפייני ריצוף השביל ריצוף שביל כניסה לבית משתייך למשימות ריצוף וחיפוי של משטחים חיצוניים (כמו גם דק לבריכה וחיפוי הקירות החיצוניים). בהתאם לכך, הפרמטרים שלפיהם נבחר את הריצוף של השביל יהיו שונים מריצוף פנים הבית. דוגמה אחת לפרמטר שיש להתחשב בו מזג האוויר, כלומר- שהריצוף יהיה עמיד בפני חום ורטיבות לאורך זמן. כאשר מדובר בריצוף מאבן, יש לשים לב שם לעניין הבטיחותי- ריצוף אבנים אשר מתרטב נהפך למשטח חלקלק ומסוכן. לכן, יש לשים לב שהריצוף שאנחנו בונים עליו את השביל שלנו מאפשר הליכה בטיחותית גם בנסיבות כאלו. אל הריצוף של שביל הכניסה אנחנו יכולים להכניס אלמנטים משלימים, כגון חצץ, פרחים או עצים קטנים, לאורך השביל המרוצף. אלמנט אחד מיני רבים כאשר אנחנו מכניסים ריצוף לבית שלנו, הוא לא עומד בפני עצמו, אלא הוא אמור להשתלב עם העיצוב שכבר קיים בתוך החדר- עיצוב אשר מושפע מחפצי הנוי שבו, הריהוט, צבעי הקירות ועוד. באותו האופן, גם ריצוף שביל הכניסה לבית הוא חלק מהגינה הסובבת את הבית שלנו. על מנת להצליח בתכנון שביל הכניסה שלנו, מומלץ להיעזר בשירותיהם של אדריכלי נוף. אלו הם אנשי מקצוע, אשר מתכננים ומעצבים גינות על סמך אלמנטים מבוקשים ועל סמך היצע החומרים הקיים בשוק. אדריכלים אלו יוכלו לעזור לכם לבחור בין סוגי ריצוף שונים, כמו גם לתכנן את מידותיו ואת האלמנטים שיתלוו אליו. חומרים שונים לריצוף הבית כאשר אנחנו מדברים על ריצוף של שביל כניסה אנחנו מעלים בדעתנו, קודם כל, את ריצופי האבן השונים. אכן, האבן היא חומר ריצוף נפוץ מאוד- בתוך הבית ומחוצה לו. עם זאת, אנחנו יכולים להיעזר בחומרים נוספים, במידה והתקציב לא מאפשר לנו לרצף את השביל באבנים, או שאיננו אוהבים כל כך את מראה האבנים. אחד מהחומרים שעומד לרשותנו הוא הבטון. לצורך ריצוף שביל הכניסה, מכינים משטחי בטון מוחלק, אשר ניתן להוסיף עליהם גימורים מסוגים שונים ולהטביע בהם אביזרים קטנים שונים, כך שאין חשש שנהיה מוגבלים רק למראה האפור של הבטון. כמו כן, ניתן להשתמש גם באריחי גרניט פורצלן, שפופולאריים גם לריצוף פנים הבית. אריחים אלו יכולים לדמות את מראה האבן, כמו גם להיות דומים לאלו שנמצאים בתוך הבית. ניתן להשתמש גם בגרנוליט, אשר מאפשר יצירת צורות גיאומטריות שונות בצבעים שונים. צורות אלו מתפרשות על פני השטח כולו בצורה סימטרית ובכך מושג עיצוב אחיד והרמוני.