אודות ארונות אמבט מסוגים שונים

נושאים: אמבטיות
ארונות האמבט הפכו בעת האחרונה לפריט אופנה לכל דבר. חשיבותו של ארון האמבט מבחינת עיצוב ואופן אחסון, הופכים אותו רהיט בעלת חשיבות מרכזית, הן בתהליך השיפוץ והן בתהליך הבניה של חדר אמבט.

ארונות אמבט תלויים הם רק חלק קטן ממבחר הולך וגדול של ארונות אמבט. פעמים רבות ישנו הצורך לפתור לעצמנו בעיה: כיצד למצוא ארון המתאים לתנאים הקיימים בחדר האמבטיה היקר שלנו? למשל, ארון ארוך וצר, או ארון עם חיתוך כלשהו בשל צנרת במקום מעט בעייתי בחדר האמבט. ייתכן שאנו תרים אחר ארון בשילוב צבעים ייחודי, או בצבע שאינו נפוץ כלל בשוק ארונות האמבט. ייתכן שיום אחד נתקלו עינינו בארון בסגנון עתיק, משהו כמו סגנון וינטאג' או גימור מיוחד אחר. לטובת האפשרויות הייחודיות הללו, ניתן לבנות את הארון בהזמנה אישית של ממש.

לעיתים מזומנות, לא הארון מהווה בעיה, אלא דווקא החשש שמדובר במידות סטנדרטיות. כיורי חרס מגיעים במידות שאינן גמישות, אלא קבועות. בימינו, ניתן להזמין לוחות שיש יצוק שיתאים לכל מידת ארון שתחפצו.

רבים נתקלים כיום בסוגיית הרוחב בחדר האמבט, בין אם בשל משקוף, או בין אם בשל צפיפות, או גורם אחר. פתרון מעולה לסוגיה הוא שיש יצוק המגיע בכל צבע ומידה. ניתן להזמין שיש יצוק למידות של כמה מטרים ובדיוק מילימטרי.

ארונות בהזמנה ניתן לקבל גם בפורמייקה, היי גלוס, צבע אפוקסי וגימור עבודת יד. קיים מבחר מרשים של צבעים הניתנים לשילוב בהתאם לעיצוב חדר האמבט שלכם. הצבעים עמידים בלחות ומים ומיועדים במיוחד לשימוש בחדר רטוב כמו חדר האמבט.

כאשר מדובר על ארונות מקיר לקיר, או שמא בחיתוך מיוחד של ארון כדי להתאימו לחדר האמבט, ניתן לבקש שירותיו של איש מקצוע שידע לקחת מידות ולהעניק מענה לכל בקשה אחרת שעשויה להיות אצלכם. בנוסף, רצוי להתחשב במיקום הצנרת ביחס לארון ולוודא גישה אל ברזים מהצנרת.

ארון אמבטיה – כללי בטיחות

ראוי להקדיש תשומת לב מיוחדת לכללי זהירות בנוגע לארונות אמבטיה תלויים או ארונות אמבטיה רגילים. יש לוודא מעל כל ספק כי תכשירים ומוצרים רעילים אינם נמצאים בהישג ידם של קטנטנים וילדים קטנים; אלו הם סקרנים מטבעם ולא יחששו לחקור ולנסות לגלות תגליות חדשות, בין אם באמצעות חוש המישוש ובין אם באמצעות חוש הריח, הטעם וחושים נוספים – תהליך שעשוי להסתיים בטרגדיה. אז קחו אחריות על הילדים שלכם ובנוסף – תכננו את הסדר שלכם בארונות האמבטיה בהתאם.