איך להקנות לבית מראה יוקרתי?

כשמדבור על עיצוב הבית נהוג לחשוב שמראה יוקרתי לבית נוצר רק בעזרת פריטים יקרים, איך אין הדבר נכון. כל מי שמבין בתחום העיצוב יודע שבדיוק כמו באופנה הסוד הוא בשילוב ובהקפדה על הפריטים הקטנים, כך שלמעשה כל אחד יכול ליצור בית מעוצב.

לעצב את הבית בקלות

כשרוצים להתחיל לעצב את הבית, הדבר החשוב ביותר הוא להחליט על הקו העיצובי שאתם מעוניינים בו ולהקפיד עליו, תוך התחשבות ברהיטים, קירות, קרמיקה, נישות, שטחים וכל פריט שיש היום בבית. כיום יש אין סוף אפשריות שבעזרתן אפשר להקנות לבית מראה יוקרתי ומודרני, מבלי להיכנס לשיפוץ ארוך ומייגע או להשקיע סכומים עצומים. אחת הדרכים לעשות זאת הינה בעזרת עבודות זכוכית, אשר כוללות בתוכן מגוון רחב מאוד של אפשריות, עבור כל חדרי הבית.

מה הוא מראה יוקרתי

לעתים ניתן להתבלבל בין מראה יוקרתי לבין מראה קיטשי. כשמדובר על עיצוב יוקרתי לרוב הכוונה היא להפך הגמור מן הקיטש. המינימליסטיות והתחכום הם אלה אשר הופכים את עיצוב הבית לעדכני ביותר. משחקי אור ושקיפות, תוך ניצול החלל באופן מקסימלי ייצרו את המראה המיוחל, לכן עבודות זכוכית מסייעות כל כך ליצור עיצוב זה. לדוגמא שולחן זכוכית או מדפי זכוכית בסלון ייתנו תחושה לכך שהדברים בעצם מונחים באוויר, ואין משהו שתופס מקום בחדר. לכן החדר ישר ייראה גדול ומתוחכם יותר וזה הוא העיקרון של השקיפות, לתת תחושה של מרחב מבלי לוותר על אף פריט אשר נחוץ לכם בבית.

אור והשתקפות

תחום נוסף אשר שייך לעולם הזכוכיות הינן המראות. המראות מגדילות את החלל והופכות אותו למואר יותר בגלל הכפלת האור, מה שייצור תחושה של בית גדול ומואר והופך אותו לחלק בלתי נפרד מהעיצוב היוקרתי. ניתן לרכוש מראות בעיצובים שונים שיתאימו לביתכם עם מסגרות קלאסיות, של עץ, או ללא מסגרת כלל, בצורות גאומטריות שונות, מראות בעלות מראה שבור ועוד. כל בחירה כזאת יכולה לסייע לכם בעיצוב הבית. מלבד הסלון, חדר נוסף בו כדאי להשקיע הוא חדר האמבטיה שלו יש חשיבות רבה בתוך הבית. גם בעיצוב חדר האמבטיה עומדות בפניכם מגוון אפשרויות: שימוש במקלחונים שקופים וחצי שקופים, חיפוי קירות זכוכית, מראות עם אורות מותקנות בתוכם, כיור אשר עשוי רק מזכוכית שקופה. כל אלה נראים נהדר בחדר האמבטיה וישר מעבירים תחושה של בית מעוצב בצורה מתוחכמת ויוצאת דופן.

התאימו אישית

ישנם קווים בסיסיים בעיצוב אשר כדאי להיצמד אליהם, אך אחד הדברים הטובים ביותר בעיצוב הבית הוא שזכות הבחירה היא שלכם. אינכם צריכים לקנות רק את מה שמוצע בשוק, אלא תוכלו לעצב בעצמכם, או להיעזר באיש מקצוע המומחה בתחום. עבודות זכוכית בהתאמה אישית הן פתרון מושלם למי שרוצה לקחת חלק פעיל בעיצוב הבית. אל תהססו לבחור בפריטים לא שגרתיים כיוון שהם אלה שיהפכו את הבית שלכם למיוחד במינו.