חיפוי זכוכית למטבח

מהו בעצם חיפוי זכוכית למטבח? מדובר בחיפוי גדול למדי העשוי זכוכית איכותית, עבור קירות בחדרי רחצה מעוצבים ויוקרתיים, כמו גם עבור קירות מטבחים.

המטבח וחדרי האמבטיה שונים במהותם מחדרים אחרים בבית, מפני שמתבצעות בהן פעילויות המעודדות היווצרות של לחות ואדים. תחזוקת מטבחים וחדרי אמבט שונה מזו של חדרים אחרים בהם אין תנורי בישול וברזים, למשל.

חיפו זכוכית למטבח מהווה אפשרות נוספת לאפשרויות חיפוי אחרות ומוכרות יותר, כדוגמת חיפוי חרסינה וקראמיקה. התקנת חיפוי זכוכית למטבח מחויבת המציאות לטובת שמירה על מראה ללא רבב של המטבח. חיפוי זה נועד בעיקר למקרים של קירות מעוצבים, למשל – צבעים וחלקים, כך שתפקיד החיפוי יהיה להעניק לקירות הגנה בפני לחות, שומנים לכלוך וכו'.

תהליך התקנת חיפוי זכוכית למטבח כולל שימוש במשטח זכוכית שלם. זוהי זכוכית חסינה, חזקה ואיכותית במיוחד. יתרון בולט של חיפוי זכוכית זה נמצא בדרך ההתקנה שלו. החיפוי מוצמד לקיר ללא חיבורים ביניים, אלא באופן ישיר. משך ההתקנה – כשעות ספורות, כשעל שטח ההתקנה להיות מפונה לחלוטין. שטח פנוי לגמרי יאפשר למתקין שטח פעולה כאשר הם מתקינים את הזכוכית הכבדה על הקיר. לאחר לקיחת המידות להכנת פלטת החיפוי, המתקינים מגיעים עם החיפוי המוכן וקודחים כמה חורים בקיר עליו יורכב החיפוי. עם ההתקנה ניתן להשתמש במטלית לחה לניגוב האבק מהחיפוי. כעת, חיפוי זה, העשוי זכוכית איכותית מחוסמת ועמידה בפני שברים וסדקים, ישמור על מראהו הנקי של המטבח למשך זמן רב. החיפוי קל יחסית לאחזקה ולניקוי משווה למטבח מראה עדכני אסתטי ונקי.

בחירת חיפוי זכוכית למטבח

עם קבלת ההחלטה להתקין חיפוי זכוכית, המעצבים יחליטו על מראה החיפוי. בחירת חיפוי זכוכית למטבח מבצעת על-פי כמה פרמטרים. ראשית כל, הבחירה תבוצע לפי עיצוב המטבח. במידה שאינכם מעוניינים בשינוי כלשהו בעיצוב המטבח, תוכלו לגוון ולשנות פרטים במטבח עם הזמן. עם עיצוב הקירות תוכלו להתקין את החיפוי, שיגן על הקירות המעוצבים משך שנים ארוכות, או עד שיגיע היום בו תחליטו על עיצוב אחר. מחקר קצר יחשוף אתכם למבחר של סוגי חיפוי זכוכית עשויים להתאים למטבח שלכם באופן מושלם.

עיתוי התקנת חיפוי זכוכית למטבח

התקנת החיפוי מבוצעת לרוב עם התקנת מטבח חדש, או עם שיפוץ מטבח הבית. ניתן לקבל את ההחלטה האם להתקין חיפוי זכוכית או מחרסינה/קרמיקה כבר בשלב המוקדם של תהליך השיפוץ. במקרה בו בעל הדירה מעדיף חיפוי חרסינה או קרמיקה לאמבטיה או למטבח, ההתקנה תבוצע מיד לאחר שיוף הקירות, בעוד שאם מדובר על חיפוי זכוכית , הרי שהקיר יעוצב תחילה בהתאם לעיצוב הנבחר ורק לאחר מכן תבוצע התקנת החיפוי.