חלונות גג

נושאים: תאורה
חלונות גג להכנסת אור טבעי

חלונות גג להכנסת אור טבעי

נדמה שבישראל יש שמש אחרת, חזקה יותר מאשר בכל מקום אחר בעולם, וגם נוכחת הרבה יותר. בזמן שבאירופה ובארה"ב מתמודדים עם סופות שלגים אנחנו נהנים מימים קיציים גם באמצע ינואר, ובזמן שאמור להיות כאן אביבי ונעים אנחנו מתמודדים לא אחת עם מזג אוויר חם הרבה מעל המצופה. אלא שלשמש יש יתרון משמעותי מאוד, והוא ביכולת שלה להפיץ אור טבעי נעים, כזה שגם תורם למצב הרוח ולאווירה הכללית. אם כן, למה שלא תכניסו תאורה הביתה עם עוד קצת אור שמש, על חשבון אור מלאכותי הבוקע מהנורות, ועל הדרך תחסכו בצריכת האנרגיה ובעלויות החשמל. חלונות גג הם הדרך הטובה לעשות את זה, ומעבר לאור שיחדור פנימה יש להם יתרון נוסף – הם פשוט מרשימים ביותר.

 

חלונות גג לעיצוב אידאלי

הבית כולו לובש מראה אחר לחלוטין כאשר מתקינים חלונות גג, והאפשרות הזו עומדת לרשותכם גם כאשר מדובר בגג שטוח וגם כאשר מדובר בגג רעפים משופע. כל שנדרש מכם הוא פשוט להחליט איזו צורה תרצו לחלון שלכם ובאיזה גודל הוא יהיה. האם אתם מעדיפים חלון רחב ידיים, למשל, שצורתו מרובעת, או חלון עם מסגרת אליפטית ומשקוף מעץ? חלונות לגג יכולים להיות מעוצבים בכל צורה שרק תרצו, ובכל גודל, בהתאם לשטח הפנים הקיים ובהתאם לסגנון העיצוב הכללי של הבית. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר אפשר וכדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המנוסים ביותר, אלה שיודעים טוב יותר מכולם מה באמת יכול להתאים לכם ברמה העיצובית והפרקטית מבחינת עיצוב הבית לעיצוב אריחים, וגם מה באמת נכון מבחינת נתונים טכניים כמו כיוון זריחת השמש ושקיעתה, אלמנטים שעשויים להוביל לחימום מיותר של החלל וכיו"ב.

חלונות גג – אפשרויות בלתי נגמרות

כדי לאפשר אוורור והפצה של אור בחדר, ישנה גם אפשרות לקבוע פתח לחלונות גג. אם אתם אכן בוחרים לעשות זאת, התייעצו עם גורם מקצועי על סוג החלון המתאים לכם כדי לוודא התאמה מושלמת וכדי שתוכלו לבחור במיקום הנכון של החלון, בגודל הנכון ובציר הרלוונטי. אם אתם רוצים לאפשר פתיחה חלקית של החלון, התקנת ציר מרכזי תאפשר לכם פשוט לסובב אותו מעט, כך שהחלק החיצוני יפנה כעת פנימה, אל תוך החלל. חלון דו צירי ייפתח החוצה לחלוטין, בעוד חלון ציר עליון יפתח רק ב-90 מעלות החוצה. אם אתם עדיין מבולבלים זה מאוד מובן והגיוני, וכל שנותר הוא פשוט לפנות לאדם בעל ניסיון ומקצועיות שילווה אתכם לאורך הדרך.