חנות קרמיקה זולה

נושאים: קרמיקה
תחרות בריאה בין רשתות הקרמיקה וספקי משנה הם התשובה חנות קרמיקה זולה

חנות קרמיקה זולה מתאפיינת ביכולת שלה לתרום לירידת מחירים עבור הצרכן. חנות הקרמיקה עושה את מה שנדרש על מנת להיטיב עם הלקוח אבל לא כל חנות מסוגלת לעשות את הטוב ביותר מבחינת המחיר. היא תלויה בשחקני שוק נוספים אליה, ובטיב הקשר עמם. כמובן שייתכן שהיא עצמה אחד משחקני החיזוק הללו, ואז הסיכוי שלכם לראות מחיר נמוך רק הולך ועולה.

יצרן הקרמיקה

יצרן הקרמיקה הוא החוליה הראשית בפירמידה ועל פיו יישק דבר. כמובן – שגם כאשר הוא קובע את המחיר הוא לא עושה את זה על דעת עצמו אלא נעזר במוסכמות אקדמאיות אקטואריות הקשורות למחירי חומרי הגלם בארץ לעומת מחירם בעולם. על אף היותו המוציא והמביא של מחירי הקרמיקה, לא חובה שהוא יהיה הכי זול. להיפך, הרבה פעמים הוא מחליט לייקר מחירים ביחס ליבואנים להם הוא מספק את מוצרי המכירה על מנת לדרבן אתכם לפנות אליהם ולהוריד ממנו את עומס המכירות על מנת שיוכל להתפנות לייצור. לעתים, סוגרים יצרנים כליל את חנות המפעל שלהם ומשיתים את כל מלאכת המכירה על היבואנים.

יבואני הקרמיקה – הכירו שני שחקני שוק חשובים

יבואן מוסמך/יבואן רשמי – זהו היבואן אשר לו מספק היצרן את רכיבי הקרמיקה, ועל כן הוא יכול להוות חנות קרמיקה זולה אם היצרן אישר לו למכור בזול מוצרי קרמיקה.

יבואן מקביל – יבואן מקביל הוא שחקן שוק שהשיג את אותה קרמיקה מצד שלישי: קנה מקונה אחר, למשל. המשמעות של קניית קרמיקה מיבואן מקביל היא שלא תהיה אחריות של היצרן על המוצרים, ולכן חשוב להקפיד שבעתיים על ניסוח תקין של תעודת אחריות לכל מקרה שלא יקרה. בכל מצב, גם אם היבואן הרשמי יקר יותר, עדיף לקנות ממנו אחרי קבלת חשבונית ירוקה ולא להסתבך עם חוסר מענה לתעודת האחריות שלכם.

ספקי משנה

ספקי משנה הם שחקני מכר נוספים אשר חלקם הובאו לשוק על ידי היבואן וחלקם ישירות על ידי היצרן. המטרה של הגורמים היצרניים במשק היא ליצור תחרות בין היבואן הראשי המוסמך לבין ספק המשנה, לרוב מדובר בתחרות על מוצרים קטנים ואזוטריים יחסית אשר בהם עוסק ספק המשנה.