טיפים לבחירת קרמיקה לבית

נושאים: קרמיקה
במאמר זה רוכזו מספר טיפים לבחירת קרמיקה לבית. נשמח לייעץ לכם בבחירת הקרמיקה המתאימה לכם ולענות על שאלות נוספות. פנו אלינו, לקבלת ייעוץ מקצועי ועזרה בנושא בחירת קרמיקה ונושאים עיצוביים נוספים.

חיפוש נרחב וממוקד

ישנו כיום, היצע רחב של אריחי קרמיקה מסוגים שונים במגוון צבעים, דוגמאות וטקסטורות. מבחר נרחב זה מאפשר יצירת עיצובים שונים בטווח גדול של סגנונות. לכן, כדאי להשקיע זמן בחיפוש ולעבור על אפשרויות שונות כדי למצוא את אריחי הקרמיקה המתאימים לכם ביותר. מצד שני, קל ללכת לאיבוד בהיצע העצום וחשוב גם למקד את החיפוש. מומלץ, להחליט מראש על התקציב שמעוניינים ויכולים להוציא על הריצוף ו/או החיפוי ולדעת מה המשטחים שרוצים לרצף ולחפות בקרמיקה וגודלם. נתונים אלה ימקדו אתכם וימנעו מכם להיסחף בזמן ובכסף.

איכות, איכות, איכות

אריחי קרמיקה מיועדים לשמש אותנו תקופת זמן ארוכה ולפחות מספר שנים. על-כן חשוב להקפיד על איכותם של אריחי קרמיקה. כדאי לרכוש אריחים חזקים ועמידים אשר יוכלו להחזיק מעמד את משך הזמן המצופה להם תוך שמירה על מראה אסתטי ונעים. רצוי לרכוש את האריחים מחברה עם התמחות בתחום הקרמיקה אשר איכות הינה אחת מעמודי התמך שלה.

התאמת העיצוב לחלל ולחדר

כאשר בוחרים את אריחי הקרמיקה, יש לקחת בחשבון את התאמתם למשטח ועיצוב החדר אליו הם מיועדים. בהתאמה אין הכוונה דווקא להמשכיות או לבחירה באותה דוגמא או צבע כמו אריחים אחרים או כלים סניטריים. ניגודיות, צבע או דוגמא נוספת יכולים להוסיף לעיצוב החלל ולהעשיר אותו. כמובן, שחשוב גם לא להגזים לכוון השני ולצור עומס גדול מדי או לשלב צבעים ודוגמאות שלא מתאימים ביחד. ניתן להתייעץ עם איש מקצוע לבחירה מיטבית ואסתטית.

חישוב מראש של מספר האריחים

אריחי קרמיקה מגיעים בגדלים וצורות שונות. לאחר בחירת האריח הרצוי, חשבו על-פי צורתו וגודלו ושטח הריצוף/חיפוי המיועד, את מספר האריחים הדרוש לכם. חישוב זה, יכול לחסוך לכם חזרה נוספת לרכישת אריחים חסרים או הוצאה מיותרת בקניית מספר רב מדי של אריחים.