טיפים מועילים לניהול יעיל של חדרי אמבט ביתיים

נושאים: אמבטיות
רוב ארונות האמבטיה די קטנים וחסרים את המקום להכיל כל מה שאנו מעוניינים שיכילו. בנוסף, חדרי אמבטיה ממוצע אינו גדול דיו על מנת להכיל ארונות אמבט רחבים וגדולים מספיק. לפיכך, יש להתייחס לבחירת ארונות האמבט ברצינות הראויה, ולהתחשב בשאר פריטים הרלבנטיים לעיצוב חדר האמבט.

להלן מספר עצות לסידור מועיל של ארונות האמבט:

הדבר הראשון שתרצו לעשות בכדי להגיע למצב של ארון אמבטיה מסודר ונקי, הוא להוציא ממנו את תכולתו ולנקות אותו, כולל פירוק המדפים (ככל שניתן). רצוי לעשות שימוש בחומר ניקוי ריחני כדי להותיר אווירה נעימה.

לא נעים – לא נורא: ניקוי חדר האמבטיה

מה שתרצו לעשות לאחר מכן, הוא לעבור על החפצים שהוצאו מארון האמבט ולהתחיל להשליך לפח את הפריטים שאינם רלבנטיים יותר, כדוגמת – מוצרים שתאריך התפוגה שלהם עבר; מוצרים בהם מעולם לא השתמשתם, או כאלו שנקנו למטרה מסוימת שכבר אינה רלבנטית (לדוגמא – תרופות שכבר אינכם לוקחים). בנוסף, ישנם חפצים שאיכשהו עושים דרכים לארון האמבטיה, למרות שזהו לא מקומם. זה הזמן להשיבם למקומם הראוי.

לאחר מיון ארון האמבט והשלכת הפריטים המיותרים לפח, הגיעה העת לתור אחר פתרון אחסון מתאים לחדר האמבט שלכם. תוכלו להשתמש במגרות נוחות יותר ואולי גם להוסיף פריטי נוי שימושיים, כמו סלסילות למיניהן, להנחת מגבות יבשות, נקיות ומוכנות לשימוש, למשל. ארון אמבטיה זול כנראה שלא יכיל את כל פתרונות האחסנה האפשריים לטובות נוחות מרבית, על אף שאולי לא תרגישו את החור בכיס, שנוצר עם רכישתו.

לבסוף, תוכלו לארגן את מה שנותר באופן נוח ונגיש בכל זמן. תוכלו לארגן בארון האמבט חפצים על-פי אופי וסוג השימוש; למשל – להניח על מדף אחד את ניירות הטואלט ואילו על מדף אחר להניח צנצנת המכילה מברשות שיניים, או מיני תמרוקים המשמשים לאחר הרחצה.

רצוי לבצע הפרדה בין התכשירים של הילדים לאלו של המבוגרים; יהיה מועיל גם לסדר את אבזרי האמבט לפי תדירות השימוש.

לסיכום

עיצוב קרמיקה לאמבטיה וארונות אמבט נקיים ומסודרים אינם מעניקים רק תחושה נעימה ואווירה טובה, אלא גם יעילים למציאת הפריטים הפשוטים שבשימוש יומיומי, כמו – סבון חדש או חוט דנטאלי.

תוכלו לשקול גם לשלב בארון, או מחוצה לו, מגוון של חפצי נוי לשיפור החוויה האישית במקלחת. יתר על כן, תמיד כדאי להתחדש באבזרי אמבט חדשים וברזים חדשים. ניקוי תדיר יחסוך מכם את הצורך לבצע ניקוי דו-שנתי מפרך ומלאה.