כך תבחרו ריצוף לבית

נושאים: ריצופים
האתר הגדול לקרמיקה בישראל עוזר לכם בבחירת ריצוף לבית!

ריצוף לבית וחיפוי קרמיקה יכול להיות גורם המשפיע על עיצוב הבית כולו. כאשר משפצים את הבית, ניתן לומר שכמעט ולא ניתן לוותר על שינוי הריצוף.

בעבר הלא רחוק, מגוון סוגי האריחים האפשריים היה מצומצם למדי, ובדרך כלל הבחירה העיקרית הייתה בין אריחי קרמיקה לבין אריחי שיש. כיום, המצב שונה בתכלית, וניתן לבחור בין סוגים רבים מאוד של אריחים במגוון טקסטורות וגוונים. המגוון הרחב מאפשר לכל אחד למצוא אריחים שיוכלו להתאים בדיוק לטעמו האישי, אריחים אשר יוסיפו לאווירה השוררת בבית ולעיצוב הכללי של החדרים השונים.

אילו סוגי אריחים נפוצים יש, אשר יכולים לשמש למטרת ריצוף לבית?

אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן

אריחי קרמיקה מהווים בחירה קלאסית ומוצלחת לריצוף הבית. ישנם מגוון רחב של אריחי קרמיקה בהרבה מאוד צבעים וגדלים. באופן כללי, ניתן להגיד שמדובר בסוג הריצוף הזול ביותר, כדוגמת חיפוי בריקים, אם כי- כאמור- הדבר תלוי בסוג האריח הספציפי.

עוד אופציה היא אריחי גרניט פורצלן. גרניט פורצלן הוא למעשה קרמיקה משודרגת, אשר תוספות שונות טרם החימום גורמות לה להיות חזקה ועמידה יותר. בדרך כלל, את אריחי הגרניט פורצלן ניתן למצוא רק במרקם מט.

עץ או חיקוי עץ

פרקטים הם סוג ריצוף מאוד אופנתי, אשר יכול לתת לכל חדר בו הוא נמצא אווירה חמימה וביתית. ניתן לבחור בין הרבה מאוד סוגי עצים שונים, והמחיר משתנה בהתאם לסוג העץ בו תחליטו לבחור. הבעיה העיקרית של פרקט היא חוסר העמידות שלו ללחות ולחומרים שונים. לכן, עבור חדרים בהם נשפכים חומרים שונים על הרצפה, קיימת אפשרות לבחור בפרקט למינציה - פרקט סינתטי.

שיש

אין כל פלא שהשיש משמש מזה אלפי שנים כחומר ריצוף. מדובר על חומר שיכול לשדר אסתטיות ויוקרה. ישנם מגוון רחב של סוגי שיש, כשהנפוצים מביניהם הינם שיש חברון, שיש קבטיה וסוגים נוספים. השיש הוא חומר חזק ועמיד, אולם חשוב מאוד לדעת כי הוא אינו עמיד לחומרים כימיים. זהו, למעשה, חסרונו העיקרי. חיסרון נוסף של אריחי שיש הינו מחירם הגבוה באופן יחסי לסוגי אריחים אחרים.