מעצבת פנים

תפקידה של מעצבת פנים לרוב מגיע לאחר שהבית כבר עומד, המעטפת קיימת ועכשיו כל שנותר הוא רק לקבל החלטות גבי מה נכנס איפה, מה הולך לאן.

תפקיד מעצבת פנים

עם זאת ישנם מקרים בהם אנשים כן יעדיפו להכניס את מעצבת הפנים לתמונה עוד לפני שהבית גמור, וזאת על מנת שניתן יהיה לנצל את המומנטום של הבנייה על מנת לבצע נישות ייעודיות אותם היא מצאה לנכון להוסיף. זה יכול להיות אדן ישיבה מורחב, נישות גבס, הנמכת תקרה ועוד מגון פרמטרים עיצוביים שניתן להוסיף יחסית בקלות בשלבי הבנייה.

לפני או אחרי

תפקידה של מעצבת פנים זה להתייחס אל הנתונים הקיימים, להתחשב ולחקור את השאיפה של בעלי הבית, ורק מכאן להציע מגוון חלופות על מנת ליצור את העיצוב הנכון ביותר עבור הלקוחות. כל היופי זה שלכל לקוח יהיה עיצוב שנכון לו, כך שכל פעם העבודה משתנה, כך שללא ספק מדובר על תחום מגוון יצירתי ומעניין. כמו כן מעצב יכול להיכנס לתמונה כפי שנאמר מהשלבים הראשונים, אך גם לאחר שהבית כבר עומד כמה שנים.

הזמנים משתנים

אם פעם רק עשירים היו נעזרים במעצבי פנים, הרי שכיום הדברים השתנו, כך שכיום הרבה יותר אנשים נעזרים בשירות זה, אם כי יש לאנשים יותר מודעות, (ולו בזכות הבמה התקשורתית בתוכניות העיצוב השונות ובכתבות צבע רבות במגזינים השונים), ואם כי העלויות לא הכרח גבוהות, ובאופן כללי לאנשים כיום יותר אכפת מההיבט העיצובי ולא רק מההיבט הפרקטי, בין אם בדובר על צביעה, קרמיקה ועוד.

הלקוח יודע הכי טוב

אנשים עשויים להימנע להיעזר במעצב פנים כיוון שהם חושבים שהם יודעים הכי טוב ואינם רוצים שאדם זר יחבל בהחלטות אישיות בשבילם. על כן זה המקום להבהיר שכאשר מדובר על מעצב פנים מקצועי, הוא אינו יכפה את דעתו, אלא יידע כיצד למנף את טעם הלקוח עבור העיצוב הנכון ביותר. כמו כן יש לדעת שעיצוב פנים אינו מסתכם רק בבחירת הספה ובמיקום שולחן האוכל, איזה זכוכית יהיה למקלחון זכוכית בחדר האמבטיה - שקופיה או זכוכית חלבית , איזה ברז לבית יתאים למטבח , אילו ספות מעוצבות יתאימו בבחירת מיקום קמין אח , בהסתרת חיבור המזגן, בבחירת התאורה הנכונה, בעיצוב הגינה, בבחירת הצבעוניות, בייצור נישות , בחירת גופי תאורה ועוד.