מקלחונים

נושאים: מקלחונים
מקלחונים מעוצבים

קנייה של דירה חדשה או עבודות שיפוצים בזו הקיימת, לעתים קרובות כרוכה ברצונם של דיירי הבית לעצב את חדר האמבטיה בצורה שתמיד חלמו עליה. כאן וודאי יהיה צורך לשקול את כל הנושא של מקלחונים מעוצבים. המבחר בשוק עצום והחנויות השונות בדרך כלל מציעות מקלחון מוכן מראש שלא תמיד מתאים לתנאי החלל של חדר האמבט בבית. פיתרון אפשרי למצבים אלו כרוך בפנייה לבעל מקצוע או יצרן פרטי שיעצב לנו מקלחון בהתאמה אישית ובעיצוב ספציפי שעולה בקנה אחד עם טעמנו האישי ונסיבות החלל בבית.

עיצוב והתאמה אישית

מקלחון שמעוצב בהתאמה אישית הוא פיתרון פרקטי מאד עבור אנשים שלא מצאו בחנויות אחד שאכן הולם את צרכיהם ותנאי הסביבה. אולם חלק מהצרכנים מעדיפים להזמין מקלחון בעיצוב אישי לא מלית ברירה אלא דווקא מתוך הצורך ליצור חוויית רחצה מושלמת על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק ובהתאם לסגנון החיים שלהם ורמת הנוחיות לה הם נדרשים. המראה של המקלחון וה- ברזים שלו מושפע בצורה מובהקת מסוג הזכוכית שלו. חלק מהאנשים בוחרים מקלחון מעוצב המשלב זכוכית שעונה על הסגנון העיצוב של חדר הרחצה.

סוגים שונים של זכוכיות

מיקלחונים מגיעים בכמה סוגים שונים של זכוכיות כדלקמן. ישנה זכוכית שקופה שטוחה הנחשבת לרגילה ומוכרת לכול. היא מגיעה בעובי משתנה שנע בין שני מ"מ לתשעה עשר מ"מ. זכוכית שקופה מחוסמת היא בעלת רמת חוזק גבוהה פי חמש מהזכוכית הנ"ל ויתרונה המרכזי נובע מרמת בטיחותה המקסימאלית. זאת מכיוון שבמצבים בהם הזכוכית מתנפצת אין סכנה של נזקים או פציעות שכן היא מתרסקת לרסיסים מאד קטנים. זכוכית אנטיסאן שטוחה מצטיינת בשמירה על טמפרטורת החדר ולא נותנת לאור היום לחדור לגמרי.

אופן הבחירה

הסוג האחרון הוא זכוכית רפלקטיבית בעלת מראה המזכיר רשת וציפוי מתכתי מיוחד שמקנה לה אפשרות להחזיר קרינה. בעת בחירת מקלחונים מעוצבים חשוב להביא בחשבון לא מעט אלמנטים כמו למשל סוג הזכוכית, עיצוב הקירות, דלתות , ציפוי דקורטיבי, פרופילי אלומיניום ועוד. עם מחקר נכון של הדגמים הרבים המוצעים בשוק תוכלו גם אתם לחסוך בעלויות וליהנות ממקלחון בעיצוב מרשים המתאים להרגלי הצריכה שלכם.