סוגי משטחי שיש למטבח

סוגי משטחי שיש למטבח

גם אם נדמה לכם שהוא איננו חשוב במיוחד, למשטח השיש שבמטבח יש תפקיד מרכזי ובולט מאד בהתנהלות כולה ובאופי השימוש במטבח וזאת, כמובן, לצד היותו אלמנט דקורטיבי התורם לא מעט למראה החלל כולו.

השוק מציע כיום, בניגוד לעבר, סוגים שונים של משטחי שיש למטבח, הנבדלים אלה מאלה בחומרי הגלם מהם הם עשויים, באיכותם וברמת העמידות שלהם, כמו גם במראה שלהם ובסגנון אותו הם מציעים. באילו סוגים מדובר? לפניכם סקירה קצרה על הבולטים שבהם.

שיש קיסר

מדובר על משטח שיש הנפוץ ביותר בישראל כיום, ולא בכדי. משטח זה, המיוצר על ידי חברת "אבן קיסר", מציע איכות וסטייל ברמה בינלאומית, ולכן גם רואים אותו במטבחים רבים. סוג משטח זה עשוי מקוורץ והוא מיוצר בתהליך ייצור חדשני מאד.

שלא כמו סוגי משטחי שיש אחרים, מדובר באבן טבעית המציעה יתרונות רבים. ראשית, העיצוב של המשטח עצמו – הוא יכול להתאים לכל סגנון עיצובי של מטבח: קלאסי, חדשני וגם תעשייתי. שנית, מדובר במשטח עמיד. יחד עם זאת, חשוב להימנע מלהניח עליו סירים חמים, כדי שאלה לא ישאירו עליו סימנים.

שיש גרניט

גם כאן מדובר בסוג משטח שיש נפוץ מאד, המגיע ישירות מהטבע. במסגרת תהליך ייצורו עברה האבן תהליך של ליטוש ועיבוד כדי להקנות לה את המראה המיוחד שלה, שמוסיף סגנון ויופי ייחודי למטבח כולו. היופי שבמשטח זה הוא המרקם והגוונים שלו.

לכל משטח מראה ייחודי ולכל אחד מאפיינים חיצוניים שונים. מדובר במשטח יוקרתי המציע רמת עמידות גבוהה במיוחד. משטח שיש גרניט עמיד בפני סירים חמים, עמיד בפני שריטות ומחזיק מעמד במשך שנים ארוכות. הניקוי שלו פשוט וקל, וניתן לבצעו באמצעות מטלית לחה בלבד.

קוריאן

מדובר במשטח שיש העשוי מחומר סינטטי, המשלב בין פולימר אקרילי לבין אלומיניום הידרוקסיד. אחד היתרונות הבולטים במשטח שיש זה הוא מידת גמישותו. קל מאד לעצב משטח שיש כזה ולהתאים אותו נקודתית אל המרחב עצמו. אפשר למצוא אותו במגוון רחב של גוונים ושל צורות וליצור את המראה המתבקש במטבח, בהתאם לסגנון העיצובי בו מעוניינים.

יחד עם זאת, וכאן גם חסרונו – משטח שיש מסוג קוריאן איננו נחשב לעמיד במיוחד בהשוואה לסוגי המשטחים האחרים, אבל ניתן לחדש אותו במקרה הצורך. מי שנוהג לבשל לא מעט במטבח, מומלץ לו לחפש משטח שיש מסוג אחר.

נאוליט

מדובר במשטח שיש מסוג חדש יחסית, המתאים לאלה המעוניינים בפתרון איכותי ועמיד מאד. מדובר בחומר טבעי בשילוב עם גרניט פורצלן העשוי באופן ידני.
עובדה זו מאפשרת ליצרנים להציע מגוון רחב של עיצובים ושל צבעים, וללקוחות עצמם – ליהנות מפתרון ייחודי, המתאים באופן נקודתי אל המטבח שלהם. משטח שיש זה חסין בפני טמפרטורות גבוהות וגם בפני שריטות וקל לנקות אותו.

שיש