עזרה בבחירת קרמיקה

נושאים: קרמיקה
חשוב לדעת היכן אתם מתכוונים להציב קרמיקה

במאמר זה נספק עבורכם את כל המידע על בחירה מוצלחת ומומלצת של קרמיקה. חשוב לעקוב מקרוב אחר העצות במאמר זה על מנת לזכות את הבית שלכם בקרמיקה העמידה והשמישה ביותר לכל חדר וחדר. לקוחות רבים טעו בבחירת מוצרי הקרמיקה שלהם ושילמו במוצרים לא עמידים או מוצרים שהם ניסו לצבוע והדבר לא עלה בידם בשל אי ידיעת ההרכב הכימי של החומר. לכן, חשוב לדעת היכן אתם מתכוונים להציב קרמיקה, ולפעול לפי הכתוב במאמר:

קרמיקה כחומר המדמה ריצוף עץ

קרמיקה דמוי פרקט מסוג גרניט פורצלן, או בשמה המקוצר – פורצלן, תוכל לסייע לכם בדיוק במטרה זו. כידוע, בעלי בתים רבים חוששים מתופעות הלוואי של העץ כמו ההתנפחות, הרגישות הרבה למים, החשיפה לטרמיטים ותולעי עץ, וחמור מכך – רגישות החומר למפגעים פיזיים בעצמות נמוכות יחסית. גרניט פורצלן מדמה את העץ במדויק. בביקורת מבנים שנערכה על ידי אדריכלים הם היו בטוחים שמדובר בעץ חי בטרם מיששו את הריצוף. החסרון בקרמיקה מסוג זה הוא שהיא אינה מזוגגת וביחס לקרמיקות אחרות נחשבת לפגיעה בקלות, על אף שבהשוואה לעץ היא נחשבת עמידה יותר.

קרמיקה כחומר לריצוף גנים

אין כמו הקוטו על מנת להשיג מטרה זו. הקוטו, או בשמו העממי – טרה קוטה, היא קרמיקה שנועדה בדיוק להתמודדות עם תנאי חוץ: היא לא רגישה למים, ומסוגלת לספוח אותם בקלות ולא להיפגע מהם ולו במעט. בשל כך שהיא סופחת מי גשם, היא גם עלולה לספוח את המים של הצבע, באם תחליטו לצבוע אותה. לכן, לא מומלץ לצבוע קרמיקה מסוג זה. הדבר פשוט יהיה בטל בשישים וידהה כעבור ימים ספורים.

קרמיקה לריצוף חדרי בית רטובים כגון מטבח ומקלחת

בחדרים אלו אין מקום ולו לטעות הכי קטנה: חשיפה לשמן, חשיפה למים, חשיפה לחום וקור פשוט יוצרת מרחב של מפגעים שיכול להזיק לסוגי קרמיקה רבים: לא אם מדובר בקרמיקה מסוג טראסו. הטראסו מורכב מבלטות חזקות ועמידות הן למים והן לנזקי טמפרטורה משתנים. הטראסו ניתן לצביעה ולחיתוך בצורות שונות על פי הזמנה. חשוב להקפיד ולרצף הן את המטבח והן את המקלחת בריצוף זה בלבד.