רכישת קרמיקה

נושאים: קרמיקה
מתכננים שיפוץ? ככה רוכשים קרמיקה

מתכננים שיפוץ? ככה רוכשים קרמיקה

קרמיקה

הקרמיקה משתלבת בחללים וחלקים שונים של הבית והיא חלק בלתי נפרד מעיצובת של מרבית הדירות והבתים. מרצפות קרמיקה הנן נפוצות ביותר וכמעט ואין בית שלא ניתן למצא אותן בו. חיפוי אריחים עשויי קרמיקה הוא אלמנט עיצובי נפוץ בחדרי הרחצה, בשירותים ובמטבחים. מחירה של הקרמיקה לא חייב להיות יקר והיצע האריחים והמרצפות הינו מגוון רחב ביותר. הקרמיקה מגיעה במבחר צבעים וטקסטורות וניתן לשלבה בסגנונות עיצוביים שונים.

נוחות החומר

סיבה נוספת, לשימוש הנפוץ בקרמיקה, היא העובדה שניתן להשיג אותה בקלות ונח להשתמש בה ולעצב בעזרתה. מעבר, לשימוש הידוע של רצפות ואריחים, ניתן גם להשתמש בה לבניית בריכה , בניית ג'קוזי או מזרקה, לצור ממנה קיר או משטח אחר ולעצב כלים יפים ומסוגננים. שימוש אפשרי נוסף הוא יצירת פסיפס המעטר את מרכזו של שולחן גינה או סלון. הקרמיקה הינה בעלת עמידות גבוהה ולא קל לגרום לה נזק.

חדרי הרחצה

בחדרי הרחצה ישנן אפשרויות רבות לשמוש בקרמיקה ומוצריה העיצוביים. בחדרי הרחצה יש לחפות את הקירות על-מנת שלא תווצר בהם רטיבות מהשימוש הרב במים. אריחי קרמיקה מתאימים במיוחד עבור שמוש זה ומגיעים במגוון גדול של צבעים ודוגמאות. האריחים המתאימים לחיפוי קיר חדר הרחצה אינם אותם אריחים שמתאימים לחיפוי קיר המטבח. יש לשים לב כי אריחי הקרמיקה מיועדים עבור קיר חדרי הרחצה והם אטומים במיוחד בפני מים. כדאי להתאים את רצפות הקמיקה לחיפוי וחשוב שגם תהינה אטומות במיוחד. ישנה אפשרות לרכישת רצפות המונעות את החלקת הדורכים.

ריצוף

רצפות הם שימוש עיקרי ונפוץ של קרמיקה. טווח המחירים של רצפות הקרמיקה רחב וכך גם טווח האיכויות שלהן. רצוי לאזן בין השניים ולהקפיד לקנות מרצפות באיכות גבוהה אך לא לשלם עליהן מחיר מופרז. חשוב שהקרמיקה תהיה באיכות גבוהה מאחר וקרמיקה כזו הינה יותר עמידה, אורך חייה ארוך יותר ויותר נעים לגעת בה. רשימה זו מתייחסת לשני יתרונות שיש לקרמיקה כחומר גלם עבור מרצפות: העמידות הגבוהה שלה והעובדה כי נעים לדרוך עליה. כדאי להתאים את מראה המרצפות לסגנון העיצובי הקיים או הרצוי בבית.

קצת על קרמיקה

אז מה היא בעצם קרמיקה? מדובר על חומר גלם אשר מיוצר בצורה תעשייתית. מדובר בסוג חרס מסויים המצופה גלזורה וזכוכית. הגימור של הקרמיקה יוצר שלושה אפקטים שונים שניתן לבחור ביניהם: הגימור המחוספס, המבריק והמט. דרגות השחיקה של קרמיקה מגיעות במספר רמות שונות.