אפיון רצפת קרמיקה

אפיון רצפת קרמיקה
Rate this post

כאן נלמד כיצד לאפיין ריצוף קרמי. רצפת הקרמיקה מתחלקת למספר סוגות. ישנה רצפת קרמיקה אשר מספקת 100% עמידות, ללא חשש לנזק ממים, משינוי טמפרטורה , וכד', לעומת רצפות קרמיקה שסף הרגישות שלהן מעט יותר גבוה, אך גם כאן ישנו הבדל בין מרצפות כמעט עמידות לחלוטין לבין מרצפות רגישות שמתאימות רק לצרכים מאד מסוימים.

במטבח ובמקלחת לא מתפשרים על פחות מהרצפה העמידה ביותר

במטבחים ובמקלחות מצאנו לנכון להמליץ על 2 סוגים עיקריים של : טראסו וגרניט.

טראסו

 100% עמידות, אינו פגיע ממכות חזקות, מרקיעות רגליים ומדפיקות. מוגן מים, מוגן שינויי טמפרטורה, ואינו סופח צבעים. טראסו נצרך בדרך כלל בצורת בלטות בגדלים שונים, אשר ניתן לבחור מתוך קטלוג בחנות .

גרניט

הגרניט היא מסוג הקרמיקות הכמעט עמידות: 100% הגנה ממים, 100% הגנה משינויי טמפרטורה אבל היא כן רגישה למכות יבשות. אם זהו משטח שנועד להלום בשניצלים או לרדד עם מערוך במטבח או לרקוע עליו עם נעלי עקב, חשבו פעמיים בטרם תבחרו משטח גרניט. מה שחשוב כן לציין הוא שגרניט פורצלן חוסכת לכם התקנת משטח עץ, שכן המשטח נראה ממש כמו גזע חי וללא צורך בפעולות תחזוקה מפרכות.

חדר המגורים שלי – כיצד נאפיין אותו עם קרמיקה?

בחדר המגורים, כל עוד אין ברז מים או גישה אחרת לרטיבות, וכל עוד מדובר בחדר בטמפרטורה קבועה ולא משתנה, ניתן להשתמש בסוגים רבים יותר של קרמיקה לאפיונו. ניתן למשל לשלב אריחים לבנים שלג מסוג "רזינה". אריחים בוהקים ויפים המתאימים גם לרצפה וגם לקיר. במטבח ובמקלחת לא מומלץ לשים אותם משום שהם רגישים לשינויי טמפרטורה ועלולים ליפול עקב כך. בחדר יבש הם יציבים מאד, ואפילו בגינה אם הם מוצבים מתחת לפרגולה באזור סטרילי משינוי טמפרטורה. בחדר המגורים מומלץ לדאוג שברצפה יהיה שיש עמיד , גרניט או טראסו מדגמים שונים, ולמי שרוצה להשקיע יתר על המידה, ניתן לעצב את הקירות עם אריחי צבעוניים., במקום להשאירם לבנים.

הסלון ועיצובו הקרמי

הסלון, שנחשב לחדר האורחים הביתי, צריך להיראות מהודר ויפה במיוחד. אנו ממליצים מאד לשים בו לא רק על הרצפה אלא גם על הקירות, לקשט בקרמיקת פסיפס, חלקה או אחידה בגוון כל קיר וקיר, ולקשר עיצוב זה לעיצוב הרצפה לשם החלת נוסחת עיצוב סדורה המקבעת את אופיו של חדר האורחים שלכם.

למידע על עיצוב קרמיקה פנו לפורטל Ceramics, השוו בו מחירים ומצאו את האריחים המתאימים!

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
321 views
שיש ומשטחי עבודה
321 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
306 views
ריצוף ופרקטים
306 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.