אריח קרמיקה מצויר
August 15, 2017
אריחים למטבח
August 15, 2017

ריצוף חדר האמבטיה הוא אחד מאותם פרויקטים של שיפוץ הבית המעניקים לביתך מראה שגורם לך להתחיל לפתח אישיות מפונקת. אם תיקח את הפרויקט על עצמך, המשימה עשויה להיראות מרתיעה בתחילה, אך אריחים לאמבטיה זהים ביסודם לריצוף רצפה בכל חדר אחר.

הכנה לפרויקט

לאחר שבחרת במחיר משתלם את האריחים המושלמים לפרויקט השיפוץ שלך, תרצה תחילה לוודא שקיר המקלחת שלך מוכן כראוי.

יש להסיר את כל האריחים הישנים ולהציב לוח תומך מלט כבסיס לפני התקנת אריחים לאמבטיה. בדוק כדי לוודא שלוח בטון תומך מתאים לקיר, ואם לא, תצטרך להסיר את הלוח הישן ולהתקין לוח תומך חדש.

חומר איטום

יש למרוח חומר איטום חדיר למים על הלוח התומך כדי להבטיח שהמים לא יחלחלו ויגרמו לנזק. ניתן להשתמש ברולר או מברשת ולמרוח את החומר בדיוק כפי שהיית עושה עם שכבת צבע.

התייעץ עם מתקין קרמיקות בכל שלב של תהליך השיפוץ, ובדוק את ההוראות המופיעות על המוצר אותו בחרת, לקבלת הוראות יישום פרטניות.

שלב המדידות

לאחר הכנת הקירות, אתה מוכן להתחיל בהתקנת אריחים לאמבטיה. הקפד למדוד כראוי את השטח כדי לוודא שקיימים מספיק אריחים על מנת לכסות את כל החדר.

בדומה לכל פרויקט התקנת אריחים, תמיד צריך שיהיה לך עשרה אחוזים יותר מהחומר בצד, כדי לכסות פסולת וטעויות שתבצע לאורך הדרך.

התקנה אנכית

עליך להתחיל בשורה השנייה מעל ומתחתית המקלחת. למה? כי זה לא נדיר שרצפת המקלחת או החלק העליון של חדר האמבטיה לא יהיה מרובע. מצב זה עשוי להוביל להתקנה עקומה.

אתה רוצה להבטיח גם שהשורה העליונה מכילה שורה מלאה של אריחים לאמבטיה בצורה אנכית. מדוד לוח שטוח עד לגובה הפרויקט ולאחר מכן הנח את האריחים על הרצפה לפני שתתחיל למקם אותם על הקיר.

סימוני התקנת האריחים

תוכל למנוע בעיות אפשריות כשתקבע בעצמך את הבחירה היכן לחתוך את האריחים על מנת לתאים לסגנון העיצוב שלך. השתמש במפרידים בטווח היבש כדי להבטיח שהמדידות מדויקות.

לאחר שתחליט על נקודת המוצא האנכית שלך, סמן אותה באמצעות התקנת קרש מאוזן על תומך המלט המשתרע מהפינה הימנית התחתונה עד הפינה הימנית העליונה. זה יספק בסיס גובה לשורה של האריח הראשון, ויסייע לקבוע אותו במקומו.

התאמת האריחים

בחר במרגמה דקה להגדרה מתאימה של האריחים, ולאחר הכן תערובת להדביקם. הקפד לציית להנחיות היצרן על גבי האריזה. התאם את התערובת בעקביות עד להשגת משטח חלק. ערבב חומר שמספיק להנחת סט אריחים למקלחת שיספיקו לחצי שעה עבודה.

מריחת החומר

בצד השטוח של כף אריחים מורחים את החומר בשכבה דקה באזור בו אתה מניח את האריח. עכשיו, עם הצד המשונן של הכף, בצע תנועת סירוק לעבודה דקה מוגדרת כך שהאריחים יעמדו בצורה שווה לאורך כל הדרך. הקפד שלא יתפשט יותר מידי חומר מהצדדים.

השאר תגובה

כתובת המייל לא תוצג באתר ומשמשת לצרכי רישום למערכת בלבד