298 Views

אריחים לרצפה – שיטות התקנה

אריחים לרצפה – שיטות התקנה
Rate this post

התקנת אריחי קרמיקה עשויה להיות משימה מורכבת. עבודות ריצוף מצליחות הן תוצאה ישירה של תכנון קפדני וגישה שיטתית. קח את הזמן על מנת לוודא שאתה מבין את כל השלבים לפני שתתחיל.

הערכת הפרויקט

בדיקת השטח שעליו אתה מתכנן להתקין אריחים למטבח מתבצעת עם הבנת האריחים המותקנים על גבי השטח, וחישוב גודל האריחים. רצפה עקומה או אריחים שאינם אחידים עשויים להוביל לכישלון הפרויקט.

עמידות חומרים תומכים

החומרים צריכים להיות עמידים ולא מיוצרים מגבס, שכן אריחים לרצפה עשויים לחוות רטיבות, כמו למשל בקירות מקלחת ורצפות אמבטיה. בין אם החומר התומך עשוי דיקט או בטון, המצע צריך להיות קריר, נקי ויציב מבחינה ממדית.

מדידות האריחים

אריחים לרצפה מתבצעים בשיטה אחידה. האריחים צריכים להיות אנכיים מהשורה העליונה. אין לחתוך אריחים דקים ביותר שכן הם יישברו לרסיסים.

לאחר שמניחים את השורה העליונה, מתקדמים אל קו המרכז. הקפד להכין מבעוד מועד את כל החומרים הדרושים לפני שתתחיל במשימת הריצוף.

אריחים סימטריים

אריחים לרצפה צריכים להיות סימטריים בשלב הגימור, גם אם הם אינם חתוכים באופן סימטרי. עליך למצוא במרכז את הנקודה בה ניתן להניח את האריח הראשון. לאחר מכן מדוד את הצדדים.

שים לב במיוחד בשלב זה לאריחים המתאימים לשטח קטן, שבו אריחים רחבים בקצה אחד ואריחים צרים בקצה השני יגרמו לפרויקט כולו לצאת מאיזון.

התקנת אריחים בבתים ישנים

בבית ישן, הרצפה עלולה להיות לא מרובעת, מה שהופך את התקנת אריחים לרצפה למורכבת יותר. השתמש בקיר כבסיס, כך שאדם הנכנס לחדר יראה קווי אריחים מקבילים לקיר, בעבודה המבוצעת בשלמות.

הנחת האריחים

לאחר שזיהית את מרכז הבסיס שממנו תעבוד, שרטט קווים אנכיים, שיחלקו את החדר לריבועים פחות או יותר שווים. עבוד החוצה מנקודת המרכז של כל ארבעת החלקים.

לאחר שמצאת את נקודת המרכז והריבוע בחדר להתקנת אריחים לרצפה, או שקבעת את השורה העליונה המקבילה לקירות, פרוס את האריחים על מנת לראות איך הם יופיעו. אם הם יבשים, לפני שאתה מערבב דבק או טיט, הנח אותם בצורה מסודרת כדי להתרשם מהצגתם.

התקנה אחידה

הרווחים בין האריחים צריכים להיות אחידים. השתמש במפרידים אם האריחים אינם מגיעים על גיליונות רשת. ככל שאריחים לרצפה גדולים יותר, כך צריך להיות ביניהם יותר רווח. כשאתה מתקין אריחים בשיטת עשה זאת בעצמך, הימנע מהטעות של דחיפת האריחים קרוב מידי.

ללא שטח מספיק, לא יהיה קשר יעיל והפרויקט יכשל בטרם עת, וישאיר מקום לדליפת נזקי מים. חיוני ביותר להניח לאריחים להתייבש לחלוטין.

הנחת שורות האריחים

כשמדובר בהתקנת אריחים למטבח, יש לעבוד מהקצה החיצוני של ריבוע אחד, ואז לחלק העליון או התחתון, שורה אחת כמובן בכל פעם. מלא את החללים ככל שאתה מתקדם. בדוק היטב באמצעות מדידת האריחים לפחות פעמיים לפני שתניח את הדבק ותדביק את האריחים.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
357 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
357 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
326 views
שיש ומשטחי עבודה
326 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
310 views
ריצוף ופרקטים
310 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.