אריחים מעוטרים – שאלות ותשובות
August 9, 2017
אריחים מצוירים למטבח – כיצד לצייר על אריחים מבלי להרוס אותם
August 9, 2017

Different types of clay, with relief designs, ready to be colored by children at a workshop. Timisoara, Romania.

אריחים מצוירים הם בחירה פופולארית לרצפות, קירות ויצירת רקעים לדלפקים וארונות ברחבי הבית. הם זמינים בעיצובים מגוונים וחלק מהאנשים מבולבלים כשהם נדרשים להחליט אלו אריחים יעבדו היטב עבורם.

לפני קניית אריחים לשיפוץ הבית, והשקעת מחירים שאינם מבוטלים, שקול את העובדות הבאות שירחיקו אותך מטעויות ויבטיחו לך את קניית המוצר המתאים לצרכיך.

רכיבי אריחים

קיימים סוגים עיקריים של אריחי קרמיקה: אריחים המיוצרים מחמר וחול ואריחים מזוגגים. שיטת הייצור של האריחים משפיע על הגוון שלהם, וניתן להשיג אריחים מצוירים, בשיטות ייצור שהופכות אותם לחלקלקים יותר, או שהם יכולים להישאר מהוקצעים.

אריחים ממזוגגים

אלו אריחים עשויים חמר וחסרי עניין למראה. כשמצפים את השכבה העליונה שלהם בזכוכית, ניתן לצבוע אותם ולהעניק להם מראה תוסס, או אפילו ליצור מהם אריחים מצוירים.

בניגוד לפורצלן, אשר נראה בערך אותו הדבר, אריחים מזוגגים מציגים את החמר הלבן או הניטראלי מתחת, וניתנים לטיפול בהתנגדות לשברים וסדקים.

פופולאריות אריחי קרמיקה

אריחים מצוירים נחשבים לפופולאריים בזכות יכולת העמידות הגבוהה שלהם. הם מיועדים לציפוי קירות ואינם מתאמים לריצוף שטחים המאופיינים בתנועה כבדה. אריחים אלו מתאימים לקירות חדרי אמבטיה ומשטחי מטבחים.

תערובות גוונים

אריחים מצוירים סטנדרטיים ניתנים לצביעה במגוון צבעים ומתאימים להתקנה מאריחי חמר או אריחים מזוגגים. המראה של אריחים מזוגגים נשאר זהה בדרך כלל לטווח הארוך.

עם אריחי חמר, לעומת זאת, תצטרך לבחור בין אריחים מצוירים במראה אחיד ביותר, לבין אריחים עם דפוסי עיצוב אקראיים שונים לחלוטין. בהתאם להעדפותיך, תוכל לבחור בין מראה טבעי ססגוני או מראה אחיד, אך תמיד מומלץ לחשוב מחוץ לקופסה כשזה מגיע לפרויקט עיצוב פנים חדשני.

דפוסים שונים

קיימים אריחי חמר המציגים מספר הבדלי ביצועים מעבר למראה שלהם על פני השטח. דבר אחד בטוח, אריחי חמר עשויים לספוג מעט מים, בעוד שאריחים מזוגגים אטומים בשל חומר הזיגוג הנמרח עליהם. אריחים מזוגגים נוטים פחות לחוות כתמים.

עכשיו, כשיש לך סדר בראש

כשאתה מבין מעט בעולם האריחים המצוירים, יש לך יכולת טובה יותר לקבל החלטה מושכלת. אם אתה עדיין מבולבל, מתקין קרמיקות ימליץ לך שלא לבצע את הפרויקט בעצמך, ולכן אל תהסס לבקש את עצתו לגבי השימוש באריחים המתאימים למטרותיך.

עלות משתלמת

כשאתה מוכן להתחיל את פרויקט הריצוף שלך, זה הזמן להתמקח על המחיר. בהתאם למדידות שביצעת בחדר בו מיועדת התקנת הקרמיקה, גש לחנות קרמיקות וקבל הצעת מחיר טובה.

מומחה ריצוף מסור בודק את התכנית שלך ומציע לך הצעת מחיר מתאימה, ולאחר ביצוע ההזמנה, הוא שולח אליך את האריחים. כך או אחרת, הקפד לקבל הערכת ריצוף איכותית, במחיר משתלם, כך שתוכל לחסוך כסף אותו תוכל להשקיע באריחים מצוירים להתקנה בחדרים נוספים בבית

 

השאר תגובה

כתובת המייל לא תוצג באתר ומשמשת לצרכי רישום למערכת בלבד