אריחי קרמיקה- מידע כללי
Rate this post

בניגוד לאריח מחומר טבעי שעשוי מחומר שנחצב מסלע, אריחי קרמיקה מיוצרים באופן מלאכותי. אחד מהסוגים היותר איכותיים הנו אריח פורצלן. מדובר על אריח בעל עמידות מצוינת עבור שחיקה, אך יחד עם זאת בעל מקדם שבירה יחסית גבוה לזו של הקרמיקה הרגילה. על כן כאשר מדובר על ריצוף מומלץ לבחור באריחי פורצלן, וכאשר מדובר על חיפוי הקירות ניתן לבחור בקרמיקה כיוון שעליה לא דורכים ועל כן אין סכנה מבחינת השחיקה. עם זאת כיוון שקרמיקה נהוג לרצף על משטח בטון, מדובר על תוספת חוזק, ועל כן הסכנה היא בעיקר בעת ההתקנה ופחות בעת השימוש היומיומי.

ניקוי

לאחר שכבר התקנו אריחי קרמיקה בחדר האמבט, מגיע השלב בו יש לנקות אותו. על כן טוב לדעת שהדרך העדיפה ביותר היא ניקוי ע"י אמצעים פשוטים, ע"י עיתון או לחלופין ע"י ג'ילדה ספוגה עם אקונומיקה או לחלופין עם מים. לאחר הניקוי לא רק שהכתם הספציפי עובר, אלא גם האריח עצמו יותר מבריק.

התקנה

בגדול התקנת קרמיקה מסתכמת בהדבקה כאשר לפני כן יש נקות היטב את השכבה עליה עומדים להדביק, כך שאין זה אומר שכל אחד יכול לעשות זאת, אלא על מנת לעשות זאת כפי שצריך יש לדאוג לרווחים ישרים ושווים, למילוי הרווחים באופן טוב ולהדבקה איכותית אשר עושה שימוש בחומרי הדבקים טובים. אם בוחרים בבעל מקצוע לא איכותי, ניתן גם לאבד הרבה אריחים בעת ההדבקה וגם לאחר שהכול כבר עומד במקום, ניתן לגלות רק בעת הקדיחה בקרמיקה, (לטובת התקה של מתלה), שההתקנה אינה איכותית ומכאן שמדובר בנזק.

אחריות

כאשר פונים אל מתקין קרמיקות איכותי, ניתן לדעת שהוא לא רק יעשה את עבודתו כהלכה, אלא גם יציע אחריות לכמה שנים. כך שאם מצאתם מתקין שמציע אחריות ניתן להיות רגועים, כיוון שגם אם בעת הקדיחה תתגלה פשלה בהתקנה, ניתן יהיה לדעת שיהיה מי שיטפל בנזק על חשבונו ובאופן מקצועי. כך שניתן לומר שאחד הפרמטרים לבחירת מתקין היא ההצעה שלו להעניק אחריות.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
353 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
353 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
322 views
שיש ומשטחי עבודה
322 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
307 views
ריצוף ופרקטים
307 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.