325 Views

ברזים לאמבטיה | ברזים למטבח | ברזים למקלחת | ברזים עתיקים | ברזים מיוחדים

ברזים לאמבטיה | ברזים למטבח | ברזים למקלחת | ברזים עתיקים | ברזים מיוחדים
5 (100%) 1 vote

למה חשוב להשקיע בקנייה של ברזים לבית?

ללא מים לא היינו יכולים לחיות. מים הם מוצר הצריכה הבסיסי ביותר בחיים שלנו. אנשים רבים בוחרים להשקיע אלפי שקלים במכשירי הפלאפון החכמים שלהם, אך כאשר זה מגיע לקנייה של ברזים לבית שלהם הם מעדיפים לחסוך. אם אנחנו רוצים לשדרג את הבית שלנו ואת איכות המים שאנחנו שותים כדאי לנו לקנות ברז איכותי למקלחת ולמטבח שלנו. ככל שהברזים בבית שלנו יהיו אסתטיים יותר כך השימוש היומיומי בהם יהיה לנו חוויה נעימה יותר. איכות האינסטלציה והכלים הסניטריים בבית שלנו יכולה לשפר מאוד את איכות מי השתייה שלנו וכך לאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר.

יש הרבה מאוד דברים שחשוב לשים לב אליהם כאשר אנחנו משפצים את הבית שלנו והופכים אותו לבית משודרג. כאשר אנחנו משפצים את הבית שלנו אנחנו חייבים לעצב אותו באופן שיהיה מאוד יצירתי ויפה. אנחנו יכולים לשדרג את הבית שלנו במגוון דרכים ולפעמים אנחנו יכולים להיות מופתעים כמה פשוט לעשות זאת. אם אנחנו רוצים לשדרג את הבית שלנו באופן נוח מאוד וקל אנחנו יכולים פשוט להחליף את כל הברזים בו לברזים חדשים ויפים יותר. כך נוכל ליהנות יותר מהשהייה בחדר האמבטיה שלנו או מהשהייה שלנו במטבח שלנו. השקעה בפרטים קטנים אלו יכולה להפוך את הבית שלנו למקום בעל עיצוב יוקרתי מאוד מבחינה אסתטית ומבחינת הטעם האישי שלנו.

למה חשוב לשים לב בקנייה של ברזים לבית?

כאשר אנחנו קונים ברזים לבית שלנו חשוב שנשים לב מה האיכות שלהם. עוד חשוב מאוד לשים לב לעיצוב שלהם. יש הרבה מאוד סגנונות עיצוב שונים של סוגי ברזים לאמבטיה ולמטבח וחשוב לעצב את הברזים באופן שיתאים לסגנון העיצוב הכללי של החדר. סגנון העיצוב של כל בית יכול להיות סגנון משתנה כמו למשל סגנון קלאסי או סגנון מודרני. אם אנחנו מתלבטים איך כדאי לנו לעצב את הבית שלנו אנחנו תמיד יכולים לשכור אדריכל או מעצב פנים שיעזרו לנו בעיצוב שלו כך שהוא גם יתאים לטעם שלנו וגם יהיה לפי כל הדעות יפה ואיכותי.

עיצובי מוצרים ואסטרטגיות עיצוב הופכים מוצר פשוט למותג. ברזים מעוצבים התחילו את מסעם אי שם בשנות הארבעים והפכו היום למוצר חובה בכל בית.

תרבות העיצוב מתבוננת ומנסה להבין אווירה חברתית לאורך זמן, באמצעות חיבור הנקודות מסוגים שונים של תקשורת וחוויות אחרות. ברזים מעוצבים גורמים לתגובות נלהבות מרוב האנשים המעריכים את אמנות המותג יוצאת הדופן והנאה ביותר.

מוצרים מדהימים

חלק מהמוצרים המדהימים המעוצבים אינם זמינים בכל מקום, אך הנקודה היא שתוכל לקבל עזרה ולחוות את התמהיל המיוחד של עיצוב והנדסה אם תתבונן על גלריית תמונות המציגה כיורים וברזים מעוצבים הגורמים, ובצדק, להתעלפות!

אלגנטיות מאופקת

ברזים בעלי גוון אלגנטי ומאופק ממשיכים את הקווים הזורמים של עיצוב הפנים ואביזרי נירוסטה. פשטות הכיסוי שלהם והצורה הכללית של החלק העליון היא שהופכת ברזים רגילים לברזים מעוצבים.

את הברזים של חברת TEKA ניתן להשיג בחנות קרמיקה ביפו – כורש קרמיקה

מגוון אפשרויות

ברזים חדשים מספקים מים רותחים, מים חמימים ומים קרים מתוך זרבובית יחידה. כיור בעל צורה יפה מציע יתרון בעל ממד מעניין ומודרני.

הברז היפה מעל הכיור המהודר מאפשרים לברזים מעוצבים לרדת אל פני שטח הכיור בשיטת עיצוב גמיש.

שילוב נירוסטה

זריקה נוספת של נירוסטה, בתוספת מחיר, משולבת באופן מלא יוצרת ברז אלגנטי מעל כיור שיש. זהו ברז חדש קל לתפעול אידיאלי למטרות עיצוב אוניברסאליות באמצעות סיבוב החלק השחור קדימה ואחורה ומצד לצד להשגת פעולת זרימה ושליטה על הטמפרטורה.

שילוב חומרים

ברזים מעוצבים מיוצרים משילוב חומרים כולל נירוסטה וחומרי גימור ליצירת מראה אלגנטי. התאמת הצבעים על הברז הופכת אותו לשימושי ובעל הפרדה נמוכה יותר עבור גמישות עיצוב נוספת. ברז שימושי ויפה מיוצר משילוב עם משטח עץ ומתאים למי שנהנה מערבוב כיורים עם צמרות עצים.

ברזים מיוחדים – הנדסה מדויקת

ברזים מעוצבים הם בבחינת תקריב מדויק של הנדסה, והם אהובים בזכות השימוש בגוונים כהים מחומרי מט. זוהי המסירות המתקשרת של המעצבים וכמיהתם לאיכות ועיצוב!

עלות ברזים יוקרתיים כרוכה ברמות מחירים משתנות, אך ניתן להשיג ברזים יפים ברמה המתאימה לכל תקציב.

ברז – מה עושים אתו?

קחו למשל את הברז של כיור האמבטיה. אותו ברז משמש אותנו ואת ילדינו לצחצוח השיניים. נשאלת השאלה מהיו הגובה הנכון להניח את אותו הברז, למה חשוב לשים לב בבחירת ברזים לכיור אמבטיה, כיצד ניתן להבטיח מקסימום בטיחות עבור הילדים הקטנים שמשתמשים באותו ברז וכן הלאה. בחירת ברזים מעוצבים לאמבטיה אינה משימה מורכבת אם יודעים כיצד לעשות אותה ובכך עוסק המאמר הבא. ראשית חשוב להגדיר מהם השימושים שלנו באותו כיור. כך למשל, יש מי שלמשל נוהגים לחפוף ראש בכיור האמבטיה, ולכן יזדקקו לברז נשלף.

ברזים לכיור אמבטיה – השימוש והסגנון

לאחר שהגדרנו מהם בדיוק השימושים הנדרשים לנו מאותו ברז נוכל לחשוב על נושא העיצוב. שימו לב למראה הכללי של חדר האמבטיה, העיצוב השולט בו, הצבעוניות וכן הלאה. כיום ניתן למצוא ברז עוצב לכיור אמבטיה בשלל עיצובים החל מרטרו, רומנטי, קלאסי או מודרני עכשווי. כל הברזים מצוידים בטכנולוגיה טובה שמאפשרת להם לתת לנו זרם מים חזק, אך הם בעלי מראה שונה ומייצרים תחושה שונה בחלל. עוד חשוב לשים לנושא האיכות.

מחירי הברזים

קיימים לא מעט סוגים של ברזים באיכויות שונות שמהן נגזר גם המחיר, כמו למשל ברזים למטבח, עם זאת, ניתן למצוא כיום ברזים לאמבטיה או לכיור אמבטיה תוצרת סין שהם איכותיים ויאריכו שנים. כתוצאה מכך ותודות למבחר הגדול מחירי הברזים ירדו באופן משמעותי מה שמאפשר למצוא כיום בכמה מאות שקלים ברז טוב ואיכותי למטבח בפרט. שימו לב שאתם מקבלים אחריות לכמה שנים עבור אותו ברז ודאגו להתקין על ידי מתקין מוסמך שיבצע את העבודה בצורה טובה ומקצועית.

ברזים עתיקים

בעבר הרחוק, המים לא היו זמינים כמו היום, האנשים היו צריכים לקושש דרכם אל הבארות או המעיינות ולהביא עבורם ועבור משפחתם מים. ואילו כיום, המצב השתנה ! המים נמצאים סביבנו בזמינות נדירה, שכן הטכנולוגיה הביאה מהפכה משמעותית ביותר בחיינו הגלובליים, ואנו נהנים מאוד מכך. אחד האמצעים בזכותם אנו מקבלים את המים הם ברזים – הברזים הם אותם פריטים אשר המים מגיעים אליהם מהצינורות הקרקעיים, ובאמצעותם אנו שולטים בכמות היוצאת של המים. קיים מגוון רחב מאוד של ברזים, מסוגים שונים, למטרות שונות, ובסגנונות שונות, וכל אחד מהסוגים משמש קהל מטרה מסוים. כיום, ניתן להתאים אף כל ברז למקום הספציפי בו הוא יהיה מותקן.

אילו סוגי ברזים קיימים ?

כפי שנוכחנו להבין, ניתן להרכיב את הברז כראות עינינו ומחומרים שונים, כאשר אחת המטרות היא שימוש מושכל בברז לצורך התפקוד האופטימלי שלו. למשל, ברזי מטבח – הם ברזים שנועדו לשטוף כלים בחדר המטבח בבית. לשם כך, הם אמורים להיות גדולים עם המלצה לשליפה לצורך כיסוי רחב יותר של הכיור. ברזי אמבטיה גם הם סוג נוסף של ברזים. ברז זה משמש אותנו לרחצת הידיים, ולשטיפת הפה בד"כ, הברזים עצמם נמצאים כמובן מעל כיורים וגם אותם ניתן לסגנן בכל צורה ולכל מטרה. סוג אחר של ברז הנו ברזים לנכים – אוכלוסיית הנכים אף היא חייבת להשתמש בברז, אולם הברזים הללו יהיו מותקנים בגובה נמוך יותר, ויהיו רחבים הרבה יותר מאשר כיור רגיל ושכיח. האם ברזים נחשבים יקרים בשוק ?

מבין שלל פריטי הריהוט שבבית שלנו, הברזים אינם נחשבים הכי יקרים, כמובן שכמו בכל שוק ישנם פריטים מיוחדים, מעוצבים בנימה אישית עם חומרים יקרים, ובמקרים אלו הברזים יעלו המון כסף. אולם, בד"כ אין צורך לשבור קופת חיסכון כדי להתקין ברזים בבית ומומלץ מאוד לערוך השוואת מחירים מקיפה בין כל החברות השונות המספקות ברזים. למשל, ניתן לראות אתרי אינטרנט רבים אשר מציעים מגוון רחב מאוד של סוגים שונים של ברזי בית. כמובן, שאם מדובר על מוסדות או מסעדות וחנויות, ניתן להתאים את הברזים שלנו גם לשם, וגם במחיר שנכון ומתאים לתקציב. אם נקנה מספק אחד את כל הברזים לבית שלנו, נוכל לקבל הנחה משמעותית, לכן בדקו והשוו מחירים, זה מומלץ !!

דבר חשוב מאוד לציון הוא, כי אין דבר כזה ברז מושלם, כלומר: תמיד נוכל לשדרג ולשפר את מראה הבית שלנו. לעיתים בשל הוספת ריהוט כזה או אחר נרצה לשפר את העיצוב של ברז האמבטיה שלנו, וככה נקבל מראה מודרני יותר (גם כאשר הכיור עצמו מושבת ורעוע). ברזים הם פריט שניתן להוסיף ולהוריד בקלות וללא המון מאמץ, לכן אל תהיו אדישים ורכשו ברזים מיוחדים משלכם עוד היום ותרגישו בהבדל גדול מאוד.

ברזים למטבח

כאשר בוחרים ברז למטבח חשוב להסתכל על מספר פרמטרים חשובים. ראשית כל, יש לבחון את עצמת הזרם ויכולות הויסות שלה: תחילה נבדוק מהו לחץ המים המקסימלי העובר בברז, ולאחר מכן את רמות הויסות שלו. כמו כן, נבחן האם יש לברז פונקציות שונות לשינוי צורת הזרימה. בברזים החדשים היצרנים השקיעו עד מאד בצורה בה זורמים המים, וניתן לשנותה על ידי בורר מצבים שנמצא על לוע זרימת המים. פרמטר נוסף שיש לבדוק הוא היקפו. ככל שההיקף גדול יכול יותר, הברז יכול להזרים החוצה כמויות מים גדולות יותר בזרמים משתנים.

עצמת הזרם בברזים

ידיעת עצמת המקסימום חשובה עבור כל ברז למטבח. כך, תדעו מהי היכולת של הברז לספק לכם מים שזורמים מהר. זרימה מהירה חשובה משום שהיא מספקת ניקיון מהיר ויעיל לכיור המטבח המדמה שטיפת משטחים תעשייתיים בצינור גרניק. עצמה גדולה יותר עבור ברז המטבח תיצור עבורכם נוחות ותאפשר לכם להשתמש כגם בעצמות מים גדולות במיוחד עבור מקרי של דביקות או יובש בכיור.

ברזים לכיור – רמות ויסות עצמת הזרם

כידוע, בברזים ישנים ישנה בעיה מהותית בה מנגנון הויסות שטוח מדי, ומכיל מעט מאד מצבים עם פערי עצמה גבוהים ביניהם. עבור ברז למטבח אשר נקנה יד ראשונה חשוב שיהיה בורר מצבים איכותי המסוגל לווסת את המים בכמה רמות עצמה. ככל שישנו גיוון רחב יותר כל הברז איכותי יותר ומאפשר לכם את מלוא אפשרויות העבודה.

צורת הזרימה של המים

פרמטר שלא מצוי בכל ברז, אך הימצאותו מעידה שמדובר בברז משוכלל למדי: אתם בתור משתמשים קובעים מהי הצורה של זרימת המים: עגולה, עם שפיצים, צורה קונית ועוד. בברזים כאלו ישנו בורר מצבים שמורכב על החישוק של הברז במקום יציאת המים . סיבוב החישוק יוצר צורות זרימה שונות.

היקף הברז

פרמטר חשוב המעיד על כמויות המים המסוגלות לצאת מן הברז ברגעי שימוש. בדרך כלל שימוש בכל היקף הברז מניב זרם גבוה ושימוש בחלקו על ידי פתיחת ידית לא הרמטית מניב זרם נמוך. במידה והבחנתם בזרם חלש על אף שהברז פתוח עד הסוף יש לשקול לקרוא לאינסטלטור שלכם להתייעצות.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
353 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
353 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
323 views
שיש ומשטחי עבודה
323 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
308 views
ריצוף ופרקטים
308 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.