טיפים לבחירת אריחים לבית

טיפים לבחירת אריחים לבית
Rate this post

בחירת אריחים לבית היא החלטה עיצובית לכל דבר. האריחים מכתיבים במידה רבה את האווירה בבית ועל כן חשוב מאוד שנעשה בחירה נכונה. כיצד עושים זאת? במאמר שלפניכם, ריכזנו את כל הטיפים החשובים לבחירת אריחים לבית. רוצים לראות דוגמאות ולדעת יותר? הנכם מוזמנים לפנות אלינו ולהתרשם מהמבחר ומהשירות.

עמידות האריחים

הטיפ הראשון נוגע לעמידות האריחים. לחומרי ריצוף שונים יש דרגת שחיקה שונה ולכן, על מנת שנוכל ליהנות מהמוצר בצורה הטובה ביותר, חשוב שנדע את מידת עמידותו. פרמטר העמידות הוא חשוב במיוחד כאשר מדובר על חללים בבית המשמשים אותנו באופן יומיומי, ועל כן נוטים להתלכלך יותר כגון הסלון, המטבח וחדר האמבטיה.  יש ילדים קטנים בבית? כדאי לבחור באריח  אשר יהיה לטעמנו מבחינה אסתטית אך יהיה גם עמיד וקל לניקוי.  מנגד, אם מדובר למשל על ריצוף בחדר עבודה, או חדר אורחים, אשר השימוש בו אינו יומיומי, פרמטר זה יכול להיות בחשיבות נמוכה יותר שכן לרוב, ככל שדרגת השחיקות עולה, מגוון העיצובים והדגמים מצטמצם.

להגדיר מראש את התקציב

הטיפ השני נוגע לתקציב. המגוון האדיר של מרקמים, גדלים וצבעים של אריחים יכול מאוד לבלבל ועל כן, לפני שבוחרים את העיצוב ומתחילים להתלבט בין האפשרויות השונות, חשוב להגדיר את התקציב. לא פעם, רכישת האריחים היא חלק משיפוץ כולל של הבית ועל מנת שתוכלו להשלים את השיפוץ בלי חור בכיס, כדאי להגדיר מראש מהו הסכום שאתם רוצים להשקיע ברכישת האריחים. בהקשר זה שימו לב לשלוש נקודות חשובות:

  • עלות אריחים והתקנה: במסגרת חישוב התקציב, יש לקחת בחשבון הן את עלות האריחים והן את עלות ההתקנה.
  • כמות האריחים שיש להזמין: רצוי מאוד להזמין כמות אריחים גדולה יותר מזו הנדרשת על מנת שאם בעתיד אריח יישבר או ייסדק, תוכלו להחליפו ללא צורך לאתר את אותו הדגם.
  • תוספת תשלום: ראוי לציין כי אם בחרתם בעיצוב ייחודי ולא סטנדרטי של אריחים לבית, תשלמו מחיר גבוה יותר ולעיתים הדבר יבוא לידי ביטוי גם בעלות גבוהה יותר של ההתקנה.

טבעי או מלאכותי

בחירת אריחים לבית מתחילה בהבחנה הבסיסית בין ריצוף טבעי לבין ריצוף מלאכותי. הריצוף הטבעי מקנה מראה מיוחד לבית והוא מבריק מאוד, אולם עמידותו נמוכה יותר מזו של הריצוף המלאכותי. כמו כן, ברצונכם גוון זהה בכל האריחים, הריצוף הטבעי לא יוכל לספק זאת בדרך כלל, לעומת הריצוף המלאכותי, שם יש שליטה מלאה על הגוונים. הבדל נוסף וחשוב בין שני הסוגים הללו הוא בעלות הכספית. הריצוף הטבעי יקר יותר, בין היתר בשל כך כי הוא לרוב מיובא מחו"ל ואינו מיוצר בארץ וכי בדרך כלל נדרש לבצע ריצוף מחדש על מנת להתקינו, זאת בשונה מהריצוף המלאכותי.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
330 views
שיש ומשטחי עבודה
330 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
314 views
ריצוף ופרקטים
314 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.