מאפיינים של אריחי קרמיקה
Rate this post

אריחי קרמיקה לרצפות הפכו בשנים האחרונות לפופולריים במיוחד בקרב קהל הצרכנים. זאת הן בשל השיפורים המשמעותיים שבאים לידי ביטוי לא רק בעיצוב האריחים ובצבע שלהם, אלא גם בנושא של העמידות והאיכות. אריחים כיום נמצאים בכל חדרי הבית, במטבח, בחדר השירותים והאמבטיה ולעתים גם בחדרי השינה. לעתים האריחים נבלעים בקונספט הכללי של הבית או מבעד לערימות החפצים שמאכלסים את החלל. אולם במקרים רבים, ניתן להבחין היטב באריחים ונדמה כי הם אלו שקובעים את הטון העיצובי הכללי.

רכיב הפונקציונאליות

אז נכון שכאשר מדברים על קרמיקה, מדברים על עיצוב בראש ובראשונה, אולם למעשה ישנה גם חשיבות לא מבוטלת ואולי אף המרכזית ביותר לרכיב הפונקציונאליות שלהם שמסתכם במתן הגנה על קירות ורצפות הבית. האריחים משמשים לצורכי הגנה נגד נזקי מים, רטיבות ולחות שמאפיינים כל סביבת מגורים או עבודה. אריחי קרמיקה הם בעלי כוח סופג ועוצר ומספקים בנוסף הגנה נגד חבלות ופיצוצים חיצוניים ופנימיים. אז טרם שיקולי הצבע, המרקם, הטקסטורה ואף הגודל של האריחים חשוב לוודא כי הם מתאפיינים בכמה תכונות.

עמידה בסטנדרטים

למעשה לא מדובר בתכונות בלבד אלא בקריטריונים שנקבעו על ידי מכון התקנים בישראל. אם האריחים לא עומדים בסטנדרטים אלו, ואין זה משנה עד כמה הם מרשימים ונעימים למראה, חבל לבזבז את הכסף, הזמן והאנרגיה שתשקיעו בעתיד לשם תיקונים כאלו ואחרים. כושר הספיגה של האריחים הוא הקריטריון הראשון. טרם לכם יש להכיר את שני הסוגים הנפוצים של האריחים: אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן. מכון התקנים הישראלי מחייב לערוך את אותה הבדיקה עבור שני סוגים אלו.

חיפוי באמצעות קרמיקה
עוצב על ידי לאונרדו-אברהם

בדיקות קפדניות

בבדיקת האריחים מכניסים אותם לתנור למשך לילה שלם במטרה לייבש אותם ולבחון את עמידותם בטמפרטורות קיצוניות. לאחר מכן שוקלים אותם ומכניסים אותם לאמבטיה עם מים רותחים. לאחר הוצאתם מהמים החמים שוקלים אותם בשנית וההפרש בין המשקל שלהם לפני שנכנסו לאמבטיה ואחרי, הוא זה שקובע את אחוזי הספיגה. במבחן הראשון האריחים מהקרמיקה בהחלט יוצאים כשידם על העליונה בהשוואה לאריחים של גרניט פורצלן.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
357 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
357 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
327 views
שיש ומשטחי עבודה
327 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
311 views
ריצוף ופרקטים
311 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.