סוגי קרמיקה
5 (100%) 1 vote

הקרמיקה מהווה נדבך מרכזי בחיי עיצוב הבית שלנו. היא נמצאת בכל מקום: בחדרי האירוח, בחדרי העבודה, בגינות ובחצרות. סוגי חומר גלם זה רבים ומגוונים, בעלי הרכב כימי משתנה. חשוב להכיר מהו סוג הקרמיקה הנחוץ לכל מקרה ומקרה. במאמר זה ריכזנו לכם מספר מקרים אפשריים בהם נעשה שימוש בקרמיקה. סוגי הקרמיקה הנחוצים לכל מקרה שונים אך די לעיין במאמר זה כדי להבין איזה סוג של קרמיקה ניתן להתאים לכל אחד מן המקרים הבאים:

חדרי אירוח

בחדרי האירוח, ובראשם הסלון אתם מארחים את חבריכם מחוץ לבית, או מציגים את הדירה למשקיעים. לכן, חשוב להותיר עליהם רושם טוב ומעוצב במיוחד. קרמיקה מסוג גרניט פורצלן תעשה את העבודה. זהו סוג קרמיקה לא מזוגג, המזכיר מאד עץ במראה החיצוני שלו ולכן מצאים מאד לבתים בעיצוב כפרי או עתיק. בדומה לעץ, יש בזה חריצים, ופיתוחים שנראים כמו גילופים. יש לשים לב שזה לא מומלץ להצבה בחדרים כמו מטבח שכן סוג זה של קרמיקה רגיש לפגיעות חזקות ועלול להישרט ולהיפגם כתוצאה מכך.

קרמיקה לגנים וגינות נוי

עבור מקרים אלו מומלץ להסתייע בקרמיקה מסוג קוטו, או כפי הידוע לנו "טרה קוטה". קרמיקה מסוג זה נחשבת חלקה מאד, ממש כמו משטח החלקה על קרח. החומר חלק עד כדי כך – שקשה מאד לצבוע אותו בצבעים באופן מלאכותי: הוא פשוט מתייחס גם לצבעים סמיכים מאד – כנוזלים דלילים וסופח אותם. היתרון הגדול של הקוטו הוא בגינות נוי. שם הוא מוצב בצורתו הטבעית. תבעו החום-בז' מספק שילוב מנצח עם הדשא הירוק או הצמחיה הצבעונית ומייצר אפקטיביות בתחום עיצוב הגנים, בשל כך.

קרמיקה עמידה לכל חדרי הבית

על מנת להשיג עמידות אופטימלית בעיצוב הקרמיקה שלנו מומלץ להיעזר בטראסו. קרמיקה זו ידועה ומוכרת לכולנו, משום שממנה מייצרים את עיקר בלטות הבניין והבית הפרטי. כידוע לכולנו, זוהי הקרמיקה הכי עמידה והכי שמישה לעיצוב בתים: ניתן לצבוע אותה, ניתן לעצב לה את הבלטות בצורות שונות כיד הדמיון הטובה, ולמעשה אין גבול למה שניתן לייצר ממנה. במטבחים וחדרי מקלחת זהו הריצוף המומלץ ביותר.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
330 views
שיש ומשטחי עבודה
330 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
314 views
ריצוף ופרקטים
314 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.