עזרה בבחירת קרמיקה
3 (60%) 2 votes

במאמר זה נספק עבורכם את כל המידע על בחירה מוצלחת ומומלצת של קרמיקה. חשוב לעקוב מקרוב אחר העצות במאמר זה על מנת לזכות את הבית שלכם בקרמיקה העמידה והשמישה ביותר לכל חדר וחדר. לקוחות רבים טעו בבחירת מוצרי הקרמיקה שלהם ושילמו במוצרים לא עמידים או מוצרים שהם ניסו לצבוע והדבר לא עלה בידם בשל אי ידיעת ההרכב הכימי של החומר. לכן, חשוב לדעת היכן אתם מכוונים להציב קרמיקה, ולפעול לפי הכתוב במאמר:

חדר אמבטיה מעוצב

קרמיקה כחומר המדמה ריצוף עץ

קרמיקה מסוג גרניט פורצלן, או בשמה המקוצר – פורצלן, תוכל לסייע לכם בדיוק במטרה זו. כידוע, בעלי בתים רבים חוששים מתופעות הלוואי של העץ כמו ההתנפחות, הרגישות הרבה למים, החשיפה לטרמיטים ותולעי עץ, וחמור מכך – רגישות החומר למפגעים פיזיים בעצמות נמוכות יחסית. גרניט פורצלן מדמה את העץ במדויק. בביקורת מבנים שנערכה על ידי אדריכלים הם היו בטוחים שמדובר בעץ חי בטרם מיששו את הריצוף. החסרון בקרמיקה מסוג זה הוא שהיא אינה מזוגגת וביחס לקרמיקות אחרות נחשבת לפגיעה בקלות, על אף שבהשוואה לעץ היא נחשבת עמידה יותר.

קרמיקה כחומר לריצוף גנים

אין כמו הקוטו על מנת להשיג מטרה זו. הקוטו, או בשמו העממי – טרה קוטה, היא קרמיקה שנועדה בדיוק להתמודדות עם תנאי חוץ: היא לא רגישה למים, ומסוגלת לספוח אותם בקלות ולא להיפגע מהם ולו במעט. בשל כך שהיא סופחת מי גשם, היא גם עלולה לספוח את המים של הצבע, באם תחליטו לצבוע אותה. לכן, לא מומלץ לצבוע קרמיקה מסוג זה. הדבר פשוט יהיה בטל בשישים וידהה כעבור ימים ספורים.

אריחי קרמיקה למטבח או חיפוי זכוכית ?

קרמיקה לריצוף חדרי בית רטובים כגון מטבח ומקלחת

בחדרים אלו אין מקום ולו לטעות הכי קטנה: חשיפה לשמן, חשיפה למים, חשיפה לחום וקור פשוט יוצרת מרחב של מפגעים שיכול להזיק לסוגי קרמיקה רבים: לא אם מדובר בקרמיקה מסוג טראסו. הטראסו מורכב מבלטות חזקות ועמידות הן למים והן לנזקי טמפרטורה משתנים. הטראסו ניתן לצביעה ולחיתוך בצורות שונות על פי הזמנה. חשוב להקפיד ולרצף הן את המטבח והן את המקלחת בריצוף זה בלבד.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
356 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
356 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
325 views
שיש ומשטחי עבודה
325 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
309 views
ריצוף ופרקטים
309 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.