אסלות ודגשים
October 9, 2017
כלים סניטריים
כלים סניטריים
November 7, 2017
פרקט עץ או פרקט למינציה
Rate this post

פרקט עץ או פרקט למינציה – מה ההבדל ? יצאנו לבדוק..

לאחרונה אנו מבחינים ביותר בעלי עסקים ובתים שמעדיפים את רצפת הפרק על פני הריצוף הרגיל או על פני השטיחים מקיר לקיר. אז מה הופך את הפרקט למבוקש, מהו פרקט למינציה ומה השוני בינו לבין פרקט עץ? יצאנו לבדוק… ישנו מגוון סוגים של עץ המשמשים לריצוף פרקט כמו למשל: אירוקו, איפא, בוק, מהגוני, אגוז, דובדבן, אלדר וכן הלאה. יש להתייחס לעובדה כי מרבית הפרקטים המשווקים כיום הם מהסוג של פרקט תלת שכבתי, כלומר פרקט שרק השכבה עליונה שלו נעשית מעץ.

תכונות משותפות לפרקט עץ

הסיבה שמדובר בסוג הנפוץ בותר של הפרקט נובעת מכך שפרקט מעץ מלא לגמרי הוא יקר במיוחד ומחייב במקביל תחזוקה גדולה יותר מהפרקט התלת שכבתי. ישנן כמה תכונות משותפות לפרקט עץ. ראשית כל הסוגים נותנים תחושה טבעית ויותר חמה מריצוף קרמיקה או שיש. פרקט עץ בנוסף מגיב לשינויים בטמפרטורה ובלחות, מתרחב ומתכווץ, דוהה ועתיד לשנות את צבעו עם הזמן. על כן קיימים אזורים שלא מומלץ לעשות בהם שימוש בפרקט. כל פרקט עץ בנוסף נחשב למבודד מחום ומקור.

פרקט למינציה

פרקט למינציה מורכב משכבות של עץ דחוס, אשר מודבר אל לוח מייצב. החזות של הפרקט ניתנת לא בעזרת נייר עם הדפס דמוי עץ. שכבת הלמינציה היא זו שמגנה על שכבת הנייר. התכונות של פרקט זה נמנות בין השאר עם רגישות למים ולחות אולם פחות מהרגישות של פרקט עץ טבעי, איננו מבודד מקור וחום, איננו דוהה או משנה את צבעו, עמיד נגד נזקי ריהוט כבד, שריטות, מכות ושחיקה, ניחן בחזות פחות כפרית אלא יותר צעירה, מודרנית וקרירה, מוצע במבחר עשיר של דוגמאות וצבעים ואיננו כרוך בהתקנה מסובכת ושימוש בדבקים.

השוואה

מכל סוגי הפרקטים, זה מעץ מלא הוא היקר ביותר ואף מסוגל להאמיר למחירים של חמש מאות שקלים למ”ר. עלות פרקט תלת שכבתי נעה בין מאתיים לחמש מאות שקלים למ”ר. הפער בעלות מושפע מסוג העץ והמותג. ניתן לקנות פרקט למינציה החל מחמישים שקלים למ”ר ועד למאה וחמישים שקלים.

השאר תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *