חדר האמבטיה מעוצב עם קרמיקה
קרמיקה לחדרי אמבטיה
September 17, 2017
ריצוף גרניט פורצלן
September 17, 2017
חדר האמבטיה מעוצב עם קרמיקה

חיפוי קיר– איזה חומרים ניתן להשתמש?

בחירת חיפוי הקיר הינו תהליך לא פשוט אך באמצעות הדרכה מסודרת ניתן להגיע לחקר האמת  ביעילות ובקלות. האמת היא – שישנם מקומות  במטבח ובמקלחת בהם חיפוי קיר הוא חובה על מנת לשמור על הקיר מפני רטיבויות ולחות. את חיפוי הקיר ניתן לעשות מקרמיקה, החומר הפשוט והזול ביותר אותו ניתן למצוא במגוון עיצובים רחב, מזכוכית,  מעט יותר יקרה אך מגיעה במשטחים גדולים יותר ללא הרבה חיתוכים ונותנת מראה יוקרתי ופרקטית לניקיון, או משטח שיש, שגם הוא נותן מראה יוקרתי ומגיע במשטחים גדולים, ועלותו בד”כ תהיה הגבוהה ביותר. משטחים אלו חשובים לכל האזורים הלחים הקרובים לכיור / ברז, ובחדרי אמבטיה מפאת הלחות הגבוהה בעת המקלחת מומלץ לחפות את כל הקירות.

עוצב על ידי לאונרדו-אברהם
חנות קרמיקה בירושלים

קרמיקה למטבח – בחירת שיש העיבוד

ישנם שני סוגי חומרים שניתן לבחור: שיש אבן קיסר או שיש אוניקס. שיש אבן קיסר הוא שיש מעוצב ודקורטיבי, ובשונה ממה שמקובל לחשוב הוא אינו רק “פסיפס”. כיום ישנן סדרות מתקדמות כמו קונצ’טו שנהוג להשתמש בהן אפילו כחיפויי קיר ולא רק כמשטח עיבוד אופקי, וזאת על מנת שיחליפו את תמונת הקיר. אם עוד לא הבנתם, מדובר בשיש עליו יש אנימציות מודפסות לכל דבר ועניין. כמובן שניתן להסתפק ולבחור דגמי מוטיבו מבוססי פסיפס כמו אלו שאתם מכירים, ובהחלט ייתכן כי הם יתאימו יותר למטבח מבחינה עיצובית. באשר לשיש אוניקס, מדובר על קרמיקה למטבח בעלת 1-3 צבעים, אשר ניתנים לבחירה מתוך ספקטרום נרחב. יש לבחור את צבע וגם טקסטורה. למשל אם מחרתם אוניקס אדום – האם תהיו מעוניינים שהוא ייצבע חלק או מחוספס, עם קווים מרוחים לשמאל או לימין? טקסטורות אלו ועוד רבות אחרות ניתנות לבחירה חופשית מהקטלוג.

אולם תצוגה בודהה
קיר מקווה

קרמיקה למטבח – בחירת הריצוף

בריצוף – מדובר על סוגי אבן שונים. ניתן לבחור גרניט או טראסו. בעוד אשר הטראסו הנו אבן עמידה בפני כל מפגע, כולל מכות יבשות חזקות, הגרניט רגיש למפגעים אלו, ועלול להיסדק כתוצאה מהם. יחד עם זאת, הוא מציע מגוון רחב של אופני עיצוב – מהמחוספס הגולמי דמוי פסיפס ועד גרניט פורצלן בטקסטורה דמוית עץ. כשבוחרים גרניט או טראסו לא בוחרים רק אריחים אלא גם קובעים את הרווח ביניהם. בדרך כלל באריחי טראסו הרווח יהיה גדול מבאריחי גרניט. במסגרת בחירת קרמיקה למטבח, חשוב לשים לב לניואנס זה, שכן לרווח שבין האריחים השפעה חד ערכית על אופיו העיצובי של החדר.

אריח קרמיקה

השאר תגובה

כתובת המייל לא תוצג באתר ומשמשת לצרכי רישום למערכת בלבד