ארונות אמבטיה תלויים
July 1, 2017
קרמיקה למטבח לבן
July 23, 2017

חשיבות קרמיקה למקלחת

מחפש קרמיקה שתתאים להעדפותיך האישיות? כדי לענות על שאלה נפוצה זו, יש להבין שאין דבר כזה קרמיקה למקלחת, שמתאימה לכולם. קרמיקה זמינה במגוון סוגים, כולל פורצלן, אבן, ואריחי זכוכית המתאימים באופן מושלם לסביבת המקלחת.

קיימים מספר גורמים מהותיים אותם יש להביא בחשבון מבחינת הביצועים, אך לרוב תוכל להחליט על חומר האריחים תחילה, ולאחר מכן להפחית את אפשרויות הבחירה בהתאם לגודל, הצורה, הגוון ואופן הפריסה האהוב עליך ביותר כאתה בוחר קרמיקה לאמבטיה.
על מנת לפשט את הדברים, בחירת אריחים טובים למקלחת מתחילה עם התמקדות בתחומים החשובים:

רצפה

כשמניחים בצד את שיקולי האסתטיקה, קרמיקה למקלחת מתאפשרת באמצעות בחירת אריחים עמידים בפני החלקה, חסינים למים, והמיוצרים בגודל מתאים לשטח ושיפוע הרצפה.
פורצלן ומספר אריחי אבן הם אפשרויות בחירה פופולאריות, שאינן חלקלקות, אלא אם כן האריחים קטנים מאוד. התקנת אריחים עמידים למים מתאפשרת באמצעות בחירת אריחים המסווגים כ”אטומים”.

גודל האריחים כן קובע

גודל קרמיקה לאמבטיה הוא שיקול בתהליך העיצוב המתייחס לגמישות בעיצוב והתנגדות החלקה. רצפות מקלחת בדרך כלל משופעות על מנת שהמים יופנו לנקודה אחת.
זה מקשה על בחירת אריחים רגילים, והם צריכים להיות לא גדולים מידי ולא קטנים מידי כדי שיתאימו טוב יותר לשיפועים ומשטחים אחרים. אריחים קטנים מחוספסים מציעים יותר אפשרויות התנגדות החלקה.

יצירת התנגדות החלקה

יחד עם זאת, ניתן לבנות מקלחת מודרנית מהממת, גם אם לא מקיימים באדיקות את הכללים הישנים. לדוגמא, קרמיקה לאמבטיה בפורמט גדול, המשתרעת על רצפה עם משטח משופע, יוצרת משטח נחמד לתנועה, והאריחים יכולים להמשיך ישר לתוך חדר הרחצה הראשי.
השיקול החשוב ביותר כאן הוא הקפדה על התנגדות החלקה. היבט זה מתאפשר באמצעות דירוג מדד שנקרא מקדם החיכוך; ושימוש באריחים גדולים של קרמיקה למקלחת המתאימים לאזורים רטובים כמו רצפות מקלחת.

קירות

אריחים טובים לקירות כוללים פחות או יותר כל סוג קרמיקה לאמבטיה שמתאים למקומות רטובים ביותר. אריחי קרמיקה ופורצלן מזוגגים הם הסוגים הנפוצים ביותר, וכוללים ריבועים לבנים הזמינים בפורמטים בכל הגדלים, להתאמה אישית ויכולת עמידות גבוהה.
זכוכית ואבן מתאימים גם לקירות מקלחת. אריחים גדולים המכילים זכוכית שקופה מורכבים להתקנה ואינם מספקים את האטימות הנדרשת. אריחי זכוכית קטנים בגוון אטום הם בחירה בטוחה. אריחי אבן צריכים להיות קלים לניקוי ועמידים בפני כתמים הנובעים מתכולת המינרלים במים.
יתרונות עמידות ההחלקה אינם חלים על הקירות, אלא אם כן אתה ספיידרמן, אז שאלת הגודל מסתכמת בגודל הקיר, פריסה וצורה, כמו גם אופן תחזוקה. קשה יותר לנקות אריחים מחוספסים וקל יותר לנקות אריחים חלקים.
היחס קריטי לכל סוג של קרמיקה למקלחת, וזה נכון במיוחד למקלחות גדולות. אריחים בסיסיים, גדולים וזולים זמינים במחיר המתאים לכל כיס, אך הם אינם מאפשרים עיצוב מוקפד ופשוט צורחים: “עבודה גרועה!” במיוחד כשיש לחתוך את אריחי הקצה לגודל מביך.

השאר תגובה

כתובת המייל לא תוצג באתר ומשמשת לצרכי רישום למערכת בלבד