קרמיקה לעומת גרניט פורצלן

קרמיקה לעומת גרניט פורצלן
Rate this post

עם התפתחות תחום הריצוף וטכנולוגיית הייצור בשנים האחרונות, אנו שומעים לא אחת את המושגים הבאים: קרמיקה, גרניט, גרניט פורצלן ועוד. חשוב לזכור כי רבים אינן מבינים לגמרי מושגים אלו ואין זה ברור תמיד מה ההבדל או השוני ביניהם. התפתחות עולם האריחים והעובדה שהם נושאים בשמות כאלה ואחרים היא תוצאה של רמת ביקוש גבוהה בקרב הצרכנים, ותוצאה של תחרות כלכלית גבוהה בין כל יצרן שמנסה להיות יותר מקורי וייחודי. המאמר הנוכחי פונה למי שמתכנן לשפץ את ביתו וברצונו להיחשף לעולם המושגים של הריצוף.

חומרי גלם

חומר הגלם הראשוני שממנו נהוג לייצר אריחי קרמיקה ופורצלן הוא קרמיקה וניתן לומר כי הפורצלן הוא ארי מסוג של קרמיקה ורמת הספיגה שלו נמוכה מ- 0.5%. רמת הספיגה של אריחי קרמיקה מחייבת לזכור כי הספיגה של האריח מצויה בגב האריח תמיד, כלומר בחלק שמודבק אל הרצפה. לפיכך יש להתייחס היטב לחומרי ההדבקה שבאמצעותם מדביקים את האריח, במקרה שלא תהיה התאמה בים סוג האריח וחומרי ההדבקה, ייתכן וייווצר מצב של התנתקות האריח ממשטח הרצפה.

הבדלים

כאמור רמת הספיגה של האריח היא בגב האריח בחלק שאותו מדביקים לרצפה, ומכאן גם נובע הצורך לשים לב אל חומרי ההדבקה. אם והחומר לא יהלום את סוג הדבק ייתכן ותתרחש התנתקות של הריצוף מהרצפה. אריחי פורצלן כמו אריחי קרמיקה שניהם עוברים תהליך דחיסת חול, ציפוי החול בחומרי זיגוג ונשרפים בתנור בטמפרטורה גבוהה. השוני העיקרי בין שני סוגי האריחים הוא סוג החול שבו נעשה שימוש. באריחי קרמיקה עושים שימוש בחול אדום או לבן ובאריחי פורצלן משלבים בנוסף חרסית.

שם שיווקי

חרסית הוא למעשה חומר שמאפשר לאריח להימצא בתנור בחום גבוה לפרק זמן לא מבוטל, ובצורה זו נוצרת העמידות והחוזק הגבוה של האריח. גרניט פורצלן הוא מושג שיווקי והוא נועד להעניק לאריחי הפורצלן דימוי של אריח אד חזק בדומה לחומר גרניט. קיימים כמה סוגים של קרמיקות וגרניט פורצלן ששונים זה מזה במבנה החומר שלהם כמו למשל אריחים מזוגגים, אריחים מגוף מלא שמורכבים מיחידה אחת וכן הלאה.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
320 views
שיש ומשטחי עבודה
320 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
306 views
ריצוף ופרקטים
306 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.