324 Views

ריצוף אבן טבעית לבית

ריצוף אבן טבעית לבית
Rate this post

יתרונות הריצוף הטבעי

אחד מסוגי הריצוף המרשימים ביותר אשר ניתן למצוא היום בשוק הוא ריצוף אבן טבעית לבית. ריצוף האבן משדר עוצמה רבה, מבלי לאבד מיופיו- האבן מייצגת את אחד האלמנטים החזקים ביותר בטבע, שכאשר הוא מוכנס אל תוך הבית שלנו, הוא עובר עיבוד שמטרתו היא לייפות אותו ולהפוך אותו לנוח לעבודת הריצוף. ניתן למצוא בשוק גם ריצוף העשוי מחומר שהינו דמוי אבן, אך אין ספק, שאם מעוניינים בהשגת ריצוף יוצא דופן, מומלץ להשתמש בחומר המקורי.

ריצוף האבן, מאחר והוא מזכיר את הטבע, מתאים מאוד לחללים המעוצבים בסגנון הכפרי. בד בבד, האבנים יוכלו לתרום גם למראה מודרני, במידה והן משולבות בתוכו בצורה נכונה. סוגי ריצוף מאבן מרצפות מאבן טבעית לבית לא מיוצרות אך ורק מסוג אחד של אבן, אלא ניתן לייצרו מסוגי אבנים רבות. למעשה, המגוון הקיים הוא רחב ומרשים ביותר. כך, ניתן למצוא מצד אחד את הדראמה והטרוורטין, בעלי הגוונים הבהירים יותר ומצד שני- את הבזלת והבלו סטון הכהים יותר. הריצופים הללו מבוססים על אבנים המגיעות ממקומות שונים ברחבי הארץ והעולם. מה שמגדיל עוד יותר את מגוון הריצופים הוא העובדה, שכל אבן בפני עצמה יכולה להגיע במספר סגנונות וצבעים.

עוצב על ידי לאונרדו-אברהם

שילוב של מספר ריצופים שונים

למעשה, ניתן להכניס אל הבית יותר מסוג ריצוף אחד, כאשר כל ריצוף יכסה חלל אחר- סוג ריצוף אחד ימלא את הבית וסוג ריצוף אחר ימלא את החצר ואת שביל הכניסה לבית. כיצד נבחר את הריצוף שלנו? הריצוף שלנו מוכנס אל תוך הבית שלנו על סמך כמה פרמטרים. אחד החשובים שבהם הוא חוזקו של הריצוף- כל ריצוף עובר שינוי כלשהו בצורתו במהלך הזמן, מאחר והוא משמש משטח הנמצא בשימוש יומיומי ברמה גבוהה. אפשר למצוא בשוק סוגי ריצוף שהם אומנם יפים מאוד, אך אם צוברים לכלוכים ושריטות במהירות מדאיגה. מנגד, ישנן סוגי ריצוף, כמו ריצוף של אבן טבעית לבית, אשר שומר על יופיו לאורך זמן, בזכות חוזקו הרב.

מקלחת מעוצבת

איך מטפלים בריצוף מאבן טבעית?

אם בכל זאת נדרשים לטפל באבנים אחת לכמה זמן, הרי שהטיפול לרענון המראה הוא פשוט ביותר וכולל שימוש בחומרים אשר נמצאים בכל בית. מעבר לכך, צריך גם לשים לב למחירי המוצרים ולמחירי ההתקנה של ריצוף זה, אשר לא ניתן להתקינו באופן עצמאי. התאמת הריצוף לאזור הרלוונטי כאשר אנחנו מכניסים ריצוף העשוי מאבן טבעית, עלינו לשאול את עצמנו כמה שאלות לגבי אופי המקום בו יונח הריצוף- ריצוף פנים שונה מריצוף חוץ, מאחר וריצוף החוץ, למשל, נדרש לעמוד בפני פגעי מזג האוויר. מעבר לכך, יש לשים לב גם לאופי המגורים בבית: האם השטח המרוצף משמש משפחה פעלתנית עם ילדים, או זוג פנסיונרים שליו? במקרה הראשון, יהיה צורך בהשגת ריצוף מאבן בעל עוצמה חזקה וקל לניקוי, בעוד שבמקרה השני, ניתן יהיה להסתפק בריצוף מאבן בעל רמת חוזק בינונית. בנוסף, יש להתאים את הריצוף גם לעיצובו של המקום: אם, למשל, כבר ישנן אבנים בחלל המיועד (למשל, קיר לבנים), יש להכניס ריצוף אשר ישתלב עם הקיר הקיים ולא יאפיל עליו או ייצור ניגוד לא הולם של צבעים.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
320 views
שיש ומשטחי עבודה
320 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
306 views
ריצוף ופרקטים
306 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.