ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן
5 (100%) 1 vote

להבדיל מאריחי קרמיקה, אריחי גרניט פורצלן יותר חזקים, יותר עמידים בפני כתמים וגם החיתוך שלהם יותר מדויק- עובדה שמאפשרת לרצף חיים יותר קלים כיוון שכך הוא עושי להסתפק בפוגות של 3 מ"מ. כיום יש אינספור סוגים, והם נחשבים ליוקרתיים ואף למעוצבים.

התקנה

אריחים אלו ידועים כמאוד עמידים הן ברמת החוזק והן ברמת העמידות בפני כתמים. ניתן לשים אותם על מצע של חול דחוס, להדביק ישירות על ריצוף קיים וגם לרצף על משטח בטון. כמו בכול סיטואציה של ריצוף, גם בסיטואציה זו חשוב להקפיד על רצף איכותי עבור מטלת ריצוף גרניט פורצלן. יש לבחור ברצף שיודע לעבוד עם ריצוף זה, כזה שעובד עם חומרים איכותיים, כזה שעבודתו תהווה תוצאה שלמה ולא שלאחר כמה שבועות פתאום תתגלה התרוממות או שקיעה של מגוון אריחים.

גוף מלא וחצי מלא

כיום יש מגוון אריחי גרניט פורצלן. יש אריחים בעלי גוף מלא ויש אריחים בעלי חצי גוף. האופציה הראשונה מתייחסת לאריחים יותר עבים, ומכאן שגם מדובר על אריחים יותר יקרים. האופציה השנייה מתייחסת לאריחים פחות חזקים, ועל כן הם יהיו יותר זולים וישמשו יותר עובר חיפוי קירות, אך גם עבור בתים פרטיים הם עשויים להיות מתאימים, אך יחד עם זאת הם לא יתאימו עבור מקום ציבורי בו יש תנועה רבה. אם לא סגורים לגבי האופציה האידאלית, תמיד ניתן להתייעץ עם מוכר בחנות איכותית לדברי קרמיקה, או לחלופין עם רצף מנוסה.

מגוון גימורים

מלבד סוגי האריח, גם יש מגוון גימורים עבור ריצוף גרניט פורצלן. הגימורים השונים מבדילים האחד את השני בתכונות החשובות, תכונות כגון חוזק ועמידות בפני כתמים, ומכאן שגם המחיר הסופי מושפע. להלן סוגי האריחים השונים: לפטו- אריח גרניט פורצלן אשר עבר ליטוש חלקי, כך שהוא חצי מבריק ובעל מראה דמוי שיש משופשף. אריח מט- אריח שנשרף בתנור ולא עובר טיפולים נוספים. אריח מלוטש- מדובר על אריחים בעלי גוף מלא שעברו ליטוש, ליטוש שמוביל למראה מבריק ויוקרתי, ולבסוף אריח מזוגג- מדובר על אריח גרניט פורצלן שלאחר שהוכנס לתנור הוא עבר שכבה נוספת של גלזורה, (אבקה צבעוני מזכוכית), ובכך הוא יוצא עם דוגמה.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
359 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
359 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
328 views
שיש ומשטחי עבודה
328 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
313 views
ריצוף ופרקטים
313 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.