ריצוף גרניט פורצלן
Rate this post

אודות ריצוף גרניט פורצלן

סביר להניח שאם יצא לכם בשנים האחרונות להתעסק עם ריצוף, (הן בתור לקוחות והן בתור בעלי מקצוע), יצא לכם לשמוע רבות על האופציה של ריצוף גרניט פורצלן. עם זאת מה באמת עומד מאחורי מונח זה, מה ההרכב שלו וכיצד הוא נהיה כה פופולארי- לא תמיד ברור למי שאינו בקיא בתחום ועל כן במאמר זה נעשה מעט סדר ונציג כראוי את האופציה של גרניט פורצלן.

ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן

 הרכב

ראשית נדבר על ההרכב של  ריצוף גרניט פורצלן. גרניט פורצלן משויך אל משפחת הקרמיקה, הוא עשוי באופן מעובד ומלאכותי. הליך העשייה כולל את חומר החרס שמותך בטמפרטורה מאוד גבוהה, מכאן שהוא נדחס באופן משמעותי ולאחר מכן מצופה במגוון חומרים שמעניקים לו את הטקסטורה החלקה הייחודית לו ושמאפשרים לתוצאה המוגמרת להיות מתאימה הן עבור חיפוי קירות והן עבור ריצוף. מכאן שאם נחדד את ההבדלים שבין קרמיקה לאריח פורצלן, נמצא שסוג זה יותר עמיד וחזק ועל כן יותר איכותי ומאוד מבוקש.

ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן

בין פורצלן לגרניט

יש שיקראו לאריחי גרניט פורצלן גם "אריחי פורצלן". אם כן כיצד המונח "גרניט" נכנס לתמונה? ובכן חומר הגרניט אינו חלק מהרכב האריח, אך הוא כן הצליח להסתנן לתוך הגדרת המוצר מתוך שיקולים שיווקיים- על מנת להבהיר לאנשים שמדובר על אריחים מאוד חזקים. כמו כן מלבד חוזק, גם מדובר על תחזוקה מינימלית ועל אופן הרכבה מהיר.

ריצוף לבית

ריצוף לבית

סוגים שונים

אריחי גרניט פורצלן ניתן למצוא אצל חברות ישראליות ואצל מגוון יבואנים שמייבאים ממבחר מקומות בעולם- מדינות כגון איטליה, ספרד, סין וכדומה. כמו כן מדובר על שלושה סוגים עיקריים. ישנו "פורצלן חצי גוף" שעשוי משכבת בסיס פלוס שכבה עליונה, ישנו " פורצלן גוף מלא" שעשוי ממקשה אחת ויש "פורצלן גוף מעורב" שעשוי משכבה אחת שכוללת מגוון חומרים. כמו כן לצד הסוגים השונים גם יש כמה רמות גימור, כך שניתן למצוא ציפוי מזוגג שמעצים את עמידות האריח, ישנו גימור מבריק שכולל את הסרת השכבה העליונה ע"י ליטוש והוא פחות אידאלי עבור פנים הבית ויותר רגיש לכתמים וישנו גימור מט שאינו כולל שום שכבה נוספת.

מגגון ריצופים

מגגון ריצופים

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
351 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
321 views
שיש ומשטחי עבודה
321 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
306 views
ריצוף ופרקטים
306 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.