איך לתכנן נכון את המטבח שלכם?
ההבדלים בין קרמיקה לחיפוי זכוכית למטבח
September 4, 2017
מטבח מודרני עם כיסוי זכוכית על הקיר
מטבחים שיש
September 17, 2017
מקלחת מעוצבת

מקלחת מעוצבת כמו בבתי המלון

ריצוף לבית
Rate this post

מגוון ריצופים לבית באתר קרמיקס - מגוון חנויות , רעיונות ותמונות של ריצופים באתר

חנות קרמיקה זולה בצפון
חנות קרמיקה זולה בצפון

בשורות הבאות כמה עצות שיעזרו לכם לעבור בשלום את עבודות הריצוף בבית למניעת אסונות קטנים ואפשריים של הפרשים בגובה או קבלת גוון בלתי אחיד. בחירה של ריצוף היא מורכבת וכיום ישנו היצע רחב של עשרות סוגים ודוגמאות של אריחים ברשתות השיווק השונות. בנוסף אנשי המכירות מציפים את הצרכנים במונחים מורכבים כמו פוגות, גלזורות, חיתוך בלייזר, רובה וכדומה. שלב הביצוע מגיע רק לאחר אינספור התלבטויות, ולעתים עם תום העבודה הגוון המתקבל שונה ממה שתוכנן מראש או שמופיעים מרווחים.

ריצוף לבית
ריצוף לבית

איך בוחרים ריצוף לבית

סוגים עיקריים של ריצוף

כדי בחור ריצוף בצורה נכונה ולקבל את התוצאות המבוקשות יש תחילה להבחין בין סוגים עיקריים של ריצוף שמוצעים בשוק ולהיחשף אל מספר מונחים כלליים שיסייעו בהמשך הדרך. ישנם אם כן שני סוגים מרכזיים אליהם מתחלק הריצוף: ריצוף טבעי ותעשייתית. ריצוף טבעי נחצב כגושי אבן גדולים מההר ומנוסר לאריחים שעוברים תהליכי עיבוד שונים. נהוג לכנות ריצוף זה בשם אבן טבעית. ריצוף תעשייתי כולל את אריחי הקרמיקה וגרניט פורצלן המיוצרים במפעל באמצעות יציקת חומרים שונים ובעיקר חרס.

ceramics.co.il
עוצב על ידי לאונרדו-אברהם

אריחי פורצלן וקרמיקה

לאחר מכן הם נשרפים בתנורים ייעודיים ונחתכים לאריחים בדרך כלל בעזרת קרן לייזר, ומכאן גם המושג “חיתוך לייזר”. ההבדל המרכזי בין קרמיקה לפורצלן הוא החוזק והצביעה. בקרמיקה רק השכבה העליונה נצבעת ואילו בגרניט פורצלן נצבע כל האריח. גרניט הוא חזק הרבה יותר תודות לתהליך השריפה שעובר וכתוצאה גם מבוקש יותר. בבואכם לאולמות התצוגה של רשתות השיווק יש להתעקש לראות יותר מדוגמה אחת של אריח בודד. כך למשל צירוף של שישה אריחים ייצור חזות מיוחדת יותר מאריח בודד.

פרישת האריחים

יש לפרוש את דוגמאות האריחים על הרצפה עד כמה שניתן ולא בעמידה על מתקן התצוגה, שכן התאורה וההשתקפות יכולים להוביל לאפקט משמעותי הרבה יותר ממה שנדמה. אם בחרתם באריחי גרניט פורצלן יש לפרוש אותם במרווח מינימאלי של 2 מ”מ לפחות- פוגות, בדומה לאופן שבו יש לרצף בפועל. ברוב אולמות התצוגה האריחים מוצגים ללא מרווחים והמראה המתקבל הוא שונה לגמרי מהתמונה הסופית של המציות בשטח.

ריצוף לבית
ריצוף לבית

השאר תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *