ריצוף קרמיקה דמוי פרקט

פרקטיקה לצד עיצוב

ריצוף קרמיקה דמוי פרקט
Rate this post

מראה של רצפת פרקט נהייה בשנים האחרונות יותר ויותר פופולארי. לפני כמה שנים מראה זה לא היה נהוג, אלא אם כן הוא נעשה במידות קטנות, כלומר רק עבור חדרים מסוימים כגון חדרי משפחה או חדרי שינה, אך פה התענוג נגמר. עם זאת כיום הביקוש גדל וזאת כיוון שאנשים התלהבו מהמראה. החשיפה העיקרית  הגיעה מהסרטים הרבים המציגים בתים בארה"ב ובאירופה, וגם כיוון שהקסם של ערבוב האלגנטיות עם המראה הכפרי הצליח לעבור גם אלינו. בכול אופן יש לציין שבעוד שבחו"ל ריצוף זה נבחר בעיקר כיוון שהוא פרקטי, הרי שבארץ הוא רצוי בעיקר בזכות הנראות היוקרתית שלו.

הקפידו על הכנסת אביזרים נטולי עופרת

כידוע, הן בסין והן בארה"ב התגלו במפעלי צעצועי האמבטיה הגדולים אביזרים שיש בהם עופרת. חשוב לוודא שזה לא רואה כאן: מומלץ לקרוא את רכיבי המשחק או הצעצוע שתרכשו לילדים שלכם בעודכם אוחזים בחבילה, או לשאול את המוכר על הימצאות עופרת במידה ולא מצאתם זאת כתוב. במידה וישנה עופרת באחוזים זוטרים ומעלה (מעל 10%) מומלץ מאד שלא לרכוש את הצעצוע שתכננתם, אך לפצות את הילד בצעצוע דומה אשר יסב לו הנאה רבה במקלחת.

מהיכן נובע השוני

כיוון שבארץ בוחרים בריצוף פרקט בזכות הנראות, אין זה מחייב להיצמד לחומר העץ, ועל כן רבים בוחרים לביתם ריצוף קרמיקה דמוי פרקט, ולא עובדים עם החומר האמיתי. אם כן מדוע החיקוי הנו חלקי ולא מאה אחוז? ובכן נראה שבארץ אנשים עדיין מפחדים לבנות ולרצף עם עץ, ובאמת כמות בעלי המקצוע שבקיאים בכך הינה מעטה. עם זאת בעוד באירופה הטמפרטורות הקפואות מכריחות אנשים למצוא מענה הולם, בארץ הטמפרטורות יחסית נעימות ועל כן אין צורך בריצוף עם עץ על מנת לעזור בבידוד ועל מנת ליצור תחושה חמימה בימות הקרים.

יתרונות

מלבד החיסרון ששמור לאופציה של ריצוף קרמיקה דמוית פרקט, (אינו נעים להליכה יחפה כמו הדבר האמיתי), הרי שאופציה זו ניחנת בלא מעט יתרונות משל עצמה, יתרונות שלא ניתן למצוא בחלופה המקורית. ריצוף קרמיקה דמוי פרקט איכותי יהיה כזה שיהיה עמיד לבלאי, קשיח, ולא רגיש למגע עם מים. על כן אין חשש לשים אותו גם בחדרים רטובים כגון חדרי אמבטיה ובמטבח, וגם לא ישירות בחוץ חשוף לנזקי מזג האוויר המשתנים. בנוסף בחירה באופציה זו מאפשרת לא להסתפק רק בצבע החום, כיוון שניתן למצוא אריחים אלו מגיעים במגוון צבעים.

מבחינה עיצובית

לסיכום מבחינה עיצובית ניתן לומר שריצוף קרמיקה דמוי פרקט הנו קלאסי עבור מי שחולם על בית בעל מראה אירופאי יוקרתי, וזאת מבלי להיות מוטרד מכל טיפה שנופלת. כך שניתן ליצור עמו בקלות מבחר סגנונות נרחבים, כך שכל שצריך הוא רק לבחור.

You may be interested

חיפויי זכוכית למטבח
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views
חיפוי באמצעות קרמיקה
361 views

חיפויי זכוכית למטבח

kfir - פברואר 13, 2018

קדמה וטכנולוגיה - חיפויי זכוכית למטבח המטבח כבר מזמן אינו רק מקום עבודה בו מתבצעות מגוון פעולות פרקטיות, אלא בשנים…

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה
שיש ומשטחי עבודה
329 views
שיש ומשטחי עבודה
329 views

בריכות פיברגלס – טיפים לרכישה

kfir - פברואר 2, 2018

אם אתם מתכוננים להתקין בריכת שחייה ביתית, מה שיש לעשות לפני כל דבר הינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, בכדי…

ריצוף ופרקטים
314 views
ריצוף ופרקטים
314 views

kfir - ינואר 30, 2018

ריצוף לבית בזול על מנת שמבנה יהיה חזק ויציב, יש לדאוג לחומרי בניה איכותיים. מה שיעלה בזול, יהיה מאוחר יותר…

Leave a Comment

Your email address will not be published.