סוגי ברזים

נושאים: כלים סניטרים
מהם הסוגים השונים של ברזים?

זה נראה כאילו קיימים אינספור סוגי ברזים כשמתבוננים בעיצובים ובגימורים האפשריים, אך כשזה מגיע למכאניקה, קיימים מספר סוגים עיקריים של ברז ביתי. טפטופים ודליפות נגרמים כתוצאה מדברים שונים אותם ניתן לפתור בשיטות שונות, בהתאם לסוג הברז עימו מתמודדים.

ברזי דיסק

מזוהים על ידי הגוף הגלילי הרחב שלהם. הם עובדים באמצעות שני דיסקים קרמיים מחוררים, וכשהם מיושרים, הם מאפשרים למים לעבור. כלומר, הם דורשים רבע סיבוב בלבד על מנת להגיע לתפוסה מלאה, ומטופלים בקלות.

ברזי דיסק מחזיקים מעמד לטווח הארוך אך קיימים מספר חלקים העלולים להזדקק לתיקון. בסופו של דבר, הדיסקים יתבלו או שהצילינדר יינזק ויהיה צורך להחליף את הברז כולו. לעיתים, חלקיקי עפר קטנים, חצץ או גוף זר אחר עשויים להילכד בין מנקי הקרמיקה ולמנוע מהם סגירה ראויה, כך שמומלץ לנקות את הדיסק לפני ששוקלים תחליף.

ברזי מחסנית

מכילים רכיבים דומים לברזים האחרים, ולכן קשה לקבוע איזה סוג מתאים. ברזי מחסנית מכילים מחסנית פנימית שכאשר היא מתעוותת, היא מאפשרת למים לעבור. הם יכולים להכיל ידית אחת או שתיים.

כשברז זה דולף, הדבר עשוי לקרות בשל המחסנית או מכונת כביסה פגומה, והוא ניתן להחלפה. יתכנו אף דליפות עקב בעיות עם חלקים אחרים של הברז, למשל, הצטברות סיד עלולה לגרום לבעיות לצינור הזרבובית. אם הברז עדיין דולף לאחר תיקון והחלפת חלקי מנגנונים, כנראה יש צורך לפנות לשרברב.

סוגי ברזים למכונת כביסה. הם הסוג הוותיק והנפוץ ביותר וגם נחשבים לסוג הברזים הגורם לבעיות הרבות ביותר. ברז מכונת כביסה עובד באמצעות הנעת מכונת הכביסה, ושליטה על זרימת המים. הוא מופרד למים חמים וקרים. תיקונים אחרים העשויים להידרש לברז זה כוללים החלפת מכונת הכביסה, החלפת פקק גומי, או טבעת.

ברזים מעוצבים לכיור כדוריים. מוכרים בדרך כלל בזכות הידית בעלת ה"כובע" המעוגל שלהם. הם מכונים ברזי מיקסר, ואספקת המים החמים והקרים נשלטת על ידי הידית. הכדור מסתובב, ונקבים שונים מאפשרים למים לעבור. קיימות ערכות תיקון או חלקי חילוף בודדים זמינים לברזים אלו. הכדור, טבעת אטימה, חותמות שסתום ומספר חלקים אותם ניתן להחליף.

סוגי ברזים